A znovu demokracie a »demokracie«. Pokolikáté už?

Ve dnech, kdy si všichni pokrokoví a čestní lidé připomněli 75. výročí konce nejstrašnější války, objevují se zase ti, kteří vykládají dějiny »tou jedinou správnou cestou«.

Jsme toho každodenně svědky, »veřejnoprávní sdělovací prostředky« informují o tom, jak to ve skutečnosti bylo, primátor Hřib se vyjádřil v televizi v tom smyslu, že nezpochybňuje význam vojáků Sovětské armády v průběhu II. světové války, ale hned zároveň zmínil, že Rudá armáda vlastně přišla už do osvobozené Prahy.

[o]

Každý den mi volá spousta spoluobčanů, a nejsou to jen členové KSČM a sympatizanti, ale i ti, kteří se o politiku příliš nezajímají, a chtějí vědět, co vedlo vedení Prahy 6, aby odstranilo pomník maršála Koněva, nebo starostu Řeporyjí, aby vytvořil památník vlasovcům. Snažím se jim vysvětlovat, že nikdo čestný nemůže s takovým jednáním souhlasit a že naši představitelé za KSČM velice odpovědně situaci řeší. Rozhodující slovo však musí mít vláda, ta musí reagovat diplomaticky a zároveň velice uvážlivě na všechny ty »rádoby zaručeně ověřené informace«, které se v posledních dnech objevují.

V době, kdy celý svět bojuje s neviditelným nepřítelem a je ohroženo zdraví lidí, jsou mezi námi takoví, kteří situace zneužívají a chtějí se zviditelnit.

Jak správně řekl V. Filip v Otázkách Václava Moravce, je třeba všechny informace (a že jich je) objektivně a do detailů vyšetřit a nevěřit tomu, co »jedna paní povídala«. A vzápětí už TOP 09 žádá, aby byl předseda komunistů odvolán z vedení Poslanecké sněmovny.

Opozici pravděpodobně vůbec nevadí, že pan Moravec vede všechny své pořady velice účelově, zřejmě podle hesla »koho chleba jíš, toho píseň zpívej«. Zástupce KSČM neustále umravňuje, skáče jim do řeči, nutí jim své odpovědi, ale ke druhým se chová úplně jinak.

Znovu se ukazuje, že významná výročí v našich dějinách, a 75. výročí osvobození naší vlasti Rudou armádou k nim bezesporu patří, se snaží opozice a rádoby »demokraté« zneužít ke svému prospěchu. My jim to však nemůžeme dovolit a důrazně žádáme vládu, aby konala.

Lidmila KRUŽÍKOVÁ, zastupitelka Svitav (KSČM)

13. 5. 2020  Lidmila KRUŽÍKOVÁ