Koronavirus se snad podařilo omezit

Pandemie je s velkou pravděpodobností vcelku na ústupu. Jak to bude dál, nedovede nikdo předpovědět se stoprocentní jistotou. Co překvapuje, je rychlý návrat k vzájemnému osočování a napadání. Někteří politici se rychle vrátili ke svému chování před pandemií. Obvinování a odsudky téměř všech vládních kroků jsou opět hlavním tématem dne. Silná slova doplňující tento politický boj jsou přepjatá a je možné, že i nepodložená.

[o]

Je třeba stav prověřit a na základě striktních kontrol realizovat případné postihy. Veřejný prostor je opět přeplněn dohady, které vyvolávají nervozitu, ale neřeší denní problémy občanů, firem a živnostníků. Jednota politického spektra zmizela a zůstaly jen vlastní ambice jednotlivců a politických uskupení.

Rozhodně netvrdím, že ve snaze o rychlou pomoc a řešení nenastaly chyby. Jistě je možné do důsledku vše zpětně prověřit. Dnes řešme současnost, což je nárůst nezaměstnanosti, prudký nárůst cen potravin, stav ekonomiky i ochrana a připravenost na případný návrat pandemie, hrozivé sucho a stoupající nedostatek vody. Práce, která nás čeká, bude složitá. Zanechme tedy kontroverzí a hledejme průsečíky shody prospěšné lidem.

Pavel KOVÁČIK, předseda poslaneckého klubu KSČM

14. 5. 2020  Pavel KOVÁČIK