Dny za obnovu lesa budou pokračovat

Státní podnik Lesy ČR s ukončením nouzového stavu obnoví od druhé poloviny května akce pro veřejnost na sázení stromků a lesní práce nazvané Dny za obnovu lesa.

Informovala o tom mluvčí podniku Eva Jouklová. Seriál akcí začal 4. března, ale po necelých dvou týdnech byly všechny kvůli pandemii koronaviru dočasně zrušeny.

Lesníci měli v plánu do konce října uspořádat pro veřejnost po celé republice přes 400 Dnů za obnovu lesa. Většina z nich by se přes dočasné přerušení měla uskutečnit. Nejbližší Dny za obnovu lesa budou 22. května v revíru Razová na Lesní správě Bruntál a 23. května v lokalitě Švagrov na Lesní správě Loučná nad Desnou.

Lidé budou pracovat venku. Měli by vidět, jak vypadá obnova lesa po kůrovcové kalamitě. Kromě sázení stromků budou také uklízet klest, stavět a opravovat oplocení nových výsadeb, sbírat semena a šišky pro semenářský závod.

Na jednotlivé akce se lidé musejí hlásit prostřednictvím webu www.klubnoveholesa.cz nebo stejnojmennou mobilní aplikací. »V této době tak dokážeme podle aktuální situace regulovat počet účastníků a dodržet veškerá vládní opatření,« uvedl generální ředitel Lesů ČR Josef Vojáček.

Letošní sázení navazuje na loňskou říjnovou akci Den za obnovu lesa, která 19. října na více než desítku míst přilákala 31 000 dobrovolníků. Letos by vše mělo vyvrcholit 17. října celostátním Dnem za obnovu lesa.

(ici)

14. 5. 2020  (ici)