EU nově věnovala na boj s pandemií v přepočtu 131 miliard korun

Evropská unie na úvod dárcovské konference věnovala na boj s pandemií nemoci covid-19 dalších 4,9 miliardy eur (131 miliard korun). Na twitteru to oznámila šéfka Evropské komise Ursula von der Leyenová, která sdělila, že peníze mají být určeny pro obzvláště zranitelné země.

"S radostí oznamuji, že evropský tým přislíbil dalších 4,9 miliardy eur na pomoc s financováním obnovy zranitelných zemí po pandemii," uvedla von der Leyenová. Prohlásila rovněž, že svět musí zajistit přístup k testům, zdravotní péči i očkování každému nehledě na to, kde žije, odkud pochází či jak vypadá.

Konference, kterou EU spolupořádá s organizací Global Citizen, se koná na internetu. Během odpoledne se očekávají krátké projevy mimo jiné německé kancléřky Angely Merkelové či francouzského prezidenta Emmanuela Macrona.

Na večer je pak plánován online koncert světoznámých hudebníků a zpěváků za účasti dalších slavných osobností. Vystoupí mimo jiné Justin Bieber, Shakira, Coldplay nebo Miley Cyrusová. Zpěvák Usher poprvé vystoupí s novou písní I Cry.

(čtk)

27. 6. 2020  (čtk)