Vystrčil je Tchajwanec a žádný Čech

Předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS) spolu s asi devadesátičlenným doprovodem odletěl na Tchaj-wan. Vše ve jménu svátosti demokratických a svodných hodnot a uchování nezávislosti. Výsledkem má být mnohem větší závislost směrem na Západ.

Ve skutečnosti jednají zcela proti zájmům České republiky. Jednají totiž v zájmu těch, kteří z nás dělají kolonii. Další zásadní věc je, že »privilegovaní« mají veškerou snahu narušit vztahy České republiky s Čínou. A to, jak jen to jde nejvíc. Tyhle najaté politické loutky s plným vědomím chtějí narušit tyto vztahy natolik, aby ČLR byla nucena reagovat negativní odvetou.

[o]

Čínskou lidovou republiku stálo velké úsilí, aby sjednotila dva systémy v jedné zemi. A proto je zcela evidentní, že si narušovat vnitřní vztahy v ČLR nedá. Kdyby to tolerovala, tak pak může kdekdo rozbíjet a narušovat jejich snahu a úsilí o sjednocování. Takže tady je zakopaný pes.

Je tím pochopitelné, že cesta na Tchaj-wan je pro Čínu zásadně nepřijatelná. Navíc Vystrčilovi o žádnou demokracii a svobodu vskutku nejde, a když, tak jen o svobodu struktury, kterou hájí.

Čína jako současná ekonomická velmoc je v etapě velmi křehkého a složitého přeformátování globálních obchodních vazeb, a to je pro tak složitý proces velmi nebezpečná věc jak pro jejich, tak i naši ekonomiku, sociální rozvoj a kulturu. Tím pádem bude nekompromisně jednat i vůči nám.

Tato smečka senátorských samovládců nerespektuje ani vládu, ani ministerstvo zahraničních věcí a ani naši českou státnost. Chovají se tímto jako vlastizrádci. Senátory chrání imunita a na to hřeší, ale ta jim nepomůže, jelikož jsou za své kroky plně odpovědní. Dobře si také pamatuji, jaká byla mela při návštěvě poslance Zdeňka Ondráčka Doněcké lidové republiky na Ukrajině. Ten tam ale jel soukromě, i když byl oficiálně přijat. Což byl úplně jiný případ. Navíc zde je občanská válka a každý krok, který ji umožní zastavit a ukončit, je vítán z obou stran.

A to vůbec nemluvím o tom, jak Vystřčil prohlásil, že je Tchajwanec a urazil v přímé volbě řádně zvoleného prezidenta České republiky Zemana v cizí zemi. Jak si toto máme vysvětlovat? Já to vidím jednoznačně. Vystrčil uráží nás i naši vlast, svou už ne.

Roman BLAŠKO

3. 9. 2020  Roman BLAŠKO