Epidemie umožnila výrazně zvednout tuzemskou výrobu mléčných produktů

Výroba téměř všech mléčných výrobků v České republice od ledna do července stoupla, u některých proti loňsku i o desetinu.

Taková situace v ČR dlouho nebyla, řekl předseda Českomoravského svazu mlékárenského Jiří Kopáček. K růstu domácí výroby podle něj přispěla určitá izolace zemí v koronavirové pandemii.

Kopáček zároveň upozornil na to, že pandemie přináší problémy také českým výrobcům a zpracovatelům mléka. »Jaro bylo velice obtížné,« řekl. Firmám chyběla část zaměstnanců, kteří zůstali doma s dětmi, zbylí museli pracovat v horkých provozech v rouškách. Přesto se podle Kopáčka podařilo svézt a zpracovat veškeré české mléko. »Po celou dobu nouzového stavu byly v prodejnách plné regály čerstvých kvalitních mléčných výrobků,« uvedl. Stejný úkol podle něj nejspíš producenty čeká v nejbližší době, protože se kvůli nemoci COVID-19 opět zavádějí různá bezpečnostní opatření.

Dodávky mléka v ČR za prvních letošních sedm měsíců podle svazu meziročně stouply o 4,6 procenta. Zhruba stejná jako před rokem byla výroba konzumního mléka, u dalších mléčných potravin stoupla. Například smetany se vyrobilo o 11,3 % víc, jogurtů o 9,4 %, másla o 4,2 %. Produkce tvarohů v ČR stoupla o 12,5 % a přírodních sýrů o osm procent.

Spotřeba mléka a mléčných výrobků se podle Kopáčka už minulý rok zvýšila o 1,3 % na rekordních 249 kilogramů na osobu. »Když slyšíte ta výrobní čísla, tak je nastartováno i na dobrý výsledek letošního roku,« uvedl předseda mlékárenského svazu. Podle něj bude důležité, aby Češi u českých výrobků zůstali.

(ici)

12. 9. 2020  (ici)