Senát pod kolaborantskou vlajkou

Ano, Michael Žantovský, ředitel Knihovny Václava Havla, diplomat, překladatel a publicista, bývalý senátor, byl povolán jako kandidát na senátora ve volebním obvodě č. 21. A rozjel kampaň podle zadání, které dostal. Vytváří sám sobě obraz seriózního kandidáta, který nebude na nikoho útočit, ale přece jen vůči komunistům potřebu útočit cítí, když teď tolerují vládu a jeho loutkovodiči nejsou u moci. Tak proto ho na tuhle misi vyslali.

[o]

Žantovský pro jeden nejmenovaný web řekl v rozhovoru: »Momentálně opozice čelí vládní koalici, která má dva formální členy a jednoho neformálního. Je to poprvé od roku 1989, kdy se komunisté podílejí na moci, a to tím nejhorším možným způsobem. Nenesou za ni žádnou zodpovědnost. Kdyby byli ve vládě, tak jsou také spoluzodpovědní za politiku vlády. Oni se jenom vezou. A to je jedna z věcí, která politické ovzduší otravuje a je ji třeba napravit. To je možné pouze tehdy, pokud se koalici postaví stejně mohutná síla. To je to, co chci podporovat.«

Takže komunisté jsou, pane Žantovský, mnohem zodpovědnější než například ti, co s vaší pomocí, ať už aktivní či pasivní, rozkradli tento stát, aby pak ve výsledku z České republiky mohli utvořit přívěsek a kolonii západních ekonomicko-politických sil. I já doufám, že se Česká republika se zločiny privatizace v rámci možností co nejspravedlivěji popere. Také doufám, že v závěru se nejen ukáže, kdo prováděl zločiny privatizace, ale kdo je za ně také odpovědný a kdo bude potrestán.

Zameťte si nejdříve před vlastním prahem, než začnete na někoho útočit. Byl jste poradcem Václava Havla, byl jste poradcem předsedy PS PČR Václava Klause a jako velvyslanec ve Velké Británii a Izraeli jste pokládal základy k tomu, aby Československá a později Česká republika ztratila svou suverenitu a nabyla závislosti na liberálním Západu.

Ze Senátu je teď kulometné šovinistické hnízdo antibabišovců, antizemanovců a antikomunistů, rusofobů a čínofobů. Zřejmě potřebují posílit tuhle pseudolidskoprávní bojovou jednotku.

A ještě něco. Včera jsem šel okolo Valdštejnského paláce, kde je sídlo Senátu. Co myslíte, visela na něm česká vlajka? Ne, visela na něm vlajka bílá s červeným vodorovným pruhem. Vlajka, pod kterou běloruští kolaboranti spolu s nacisty likvidovali Bělorusko a vraždili civilní obyvatelstvo. Myslím, že to je dostatečně výmluvné.

Roman BLAŠKO

17. 9. 2020  Roman BLAŠKO