Lži o programu KSČM nadále kolují!

Hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomia Okamury nadále, jak jsme již informovali, šíří lži a překrucuje program KSČM. Texty z jeho volebních novin vypadají tak, že buď jeho poradci program KSČM vůbec neviděli, nebo zcela cíleně psali pravý opak.

»Na různé ubohé podpásové útoky od svých politických soupeřů jsou členové a kandidáti KSČM zvyklí. Proti otevřeným lžím je ale nutné se hlasitě ohradit. To je i případ zcela zjevných nepravd, které nyní o KSČM a jejím volebním programu nehorázně šíří SPD,« pozastavil se místopředseda ÚV KSČM a kandidát v Praze Milan Krajča.

NE! zavedení eura

»Ve volebních novinách tohoto projektu podnikatele Tomia Okamury je tak například možné se dočíst vyloženou nepravdu o tom, že prý KSČM prosazuje zavedení eura místo českých korun. Pravda je zcela opačná, komunisté usilují o zachování české koruny a zorganizovali v této věci i petici, která se setkala s velkým ohlasem,« připomněl Krajča s tím, že KSČM byla ostatně jediná relevantní síla, která v době referenda o vstupu České republiky do Evropské unie vyzývala občany, aby hlasovali proti. »Na tento fakt jsou komunisté právem hrdi. I dnes KSČM prosazuje referendum, ve kterém by se mohli lidé rozhodnout, zda chtějí, aby naše země zůstala členem této kapitalistické struktury,« upozornil místopředseda ÚV.

[o]

NE! dvojí kvalitě potravin

V honbě za hlasy podle něj SPD třeba také tvrdí, že KSČM je proti kvalitním českým potravinám za přiměřené ceny. »Nic není vzdálenějšího pravdě! I přímo v komunistickém volebním programu je zcela jasně a konkrétně uvedeno, že KSČM prosazuje kvalitní potraviny dostupné pro všechny a je pro omezení dovozu nekvalitních potravin. Komunisté podporují soběstačnost země ve výrobě potravin a požadují mimo jiné zásadní podporu kvalitní tuzemské potravinářské produkce, důsledný postih klamavých informací o původu, kdy se potraviny vyrobené mimo naše území vydávají za český produkt. Mezi požadavky KSČM také patří obnovení přísných norem kvality potravin, posílení úlohy Celní správy, Státní veterinární správy a České obchodní inspekce při kontrole dovozu a prodeje potravin. Podporu komunistů má také rozvoj malých potravinářských provozů s cílem pomoci vytvořit domácím zemědělským výrobcům síť maloobchodních provozoven jako protiváhu velkým zahraničním obchodním řetězcům,« vysvětlil Krajča.

NE! exekučnímu byznysu

Propaganda SPD dále informuje o tom, že prý KSČM je proti zestátnění exekutorů. »Jaká je skutečnost? KSČM ve svém programu zcela jasně deklaruje, že je pro ukončení exekučního byznysu a prosazuje, aby systém exekucí byl převeden do rukou státu, konkrétně specializovaných soudů,« pozastavil se Krajča s tím, že tedy komunisté naopak zestátnění exekutorů navrhují, prosazují a hodlají realizovat! Zároveň komunisté usilují o zrušení trhu s exekucemi a zavedení teritoriálního principu činnosti soudních exekutorů. »Taková je tedy pravda o tom, jak hodlá KSČM řešit tento ohromný problém, který ničí životy mnoha statisícům našich občanů,« uvedl Krajča.

NE!dat na pomluvy

Ve svých volebních novinách píše SPD také o tom, že prý komunisté nevědí, zda jsou pro zdanění zahraničních korporací. »Tak tedy komunisté to vědí, a nejen že jsou pro zásadní zdanění zahraničních korporací, ale je to dokonce i jedna z jejich volebních priorit! Stejně tak není pravdou, že KSČM neví, zda je pro boj s korupcí, jak naprosto nesmyslně taktéž tvrdí SPD. Komunisté jsou pro boj s korupcí, a navíc i přicházejí s konkrétními řešeními, jak jí čelit. K těm patří například návrh na novelizaci zákona o státní službě s tvrdými postihy za korupci, zejména ztrátou všech výhod státních úředníků a doživotním zákazem jejich státní služby a členství ve statutárních orgánech právnických osob,« reagoval Krajča.

»KSČM je suverénní politickou stranou a jedinou relevantní politickou silou, která se nikdy nesmířila s existencí kapitalismu u nás. Z kandidujících stran proto pouze komunisté prosazují opravdovou alternativu představující skutečné řešení klíčových problémů dneška – socialismus. Je proto důležité nedat na pomluvy, nepravdy a otevřené lži, které o komunistech a jejich cílech šíří političtí soupeři,« uzavřel Krajča.

(cik)

16. 9. 2021  (cik)