Soutěž Gentleman & Žena ČR proběhla až na čtvrtý pokus

Kvůli koronavirovým opatřením a lockdownům musela být – častokrát opakovaně – přesunuta většina koncertů, divadelních představení a společenských akcí. Výjimkou nebyla ani soutěž Gentleman & Žena České republiky 2020. Datum jejího konání bylo změněno dokonce třikrát! Slavnostní finále se nakonec uskutečnilo až nyní, navíc v náhradních prostorách. Konkrétně v Divadle Horní Počernice.

Soutěžící zachránili moderátora

Navzdory všem komplikacím, které soutěž Gentleman & Žena České republiky 2020 do poslední chvíle pronásledovaly, se odehrál velice pohodový a příjemný večer. Z původních 18 finalistů a finalistek zůstalo jen 13, což však publiku nevadilo a soutěžícím už vůbec ne. Výrazně se totiž zvýšila šance na vítězství!

Osm žen a pět mužů, považujících se za gentlemany, se porotě představilo nejen naživo, ale také formou krátkého medailonku natočeného internetovou televizí ALL TV během soustředění v chorvatském Drveniku a v českých Dětenicích. Následovala volná disciplína a módní přehlídka v šatech a oblecích od pražského svatebního salonu Studio Agnes. »Oblékl jsem si oranžovou košili, abych se výrazně odlišil od soutěžících gentlemanů. Velice mi přišlo vhod, že se na rozdíl od nich nemusím potit v saku,« zasmál se moderátor akce Richard Sacher, jenž obvykle nejraději moderuje v tričku. To na sebe oblékl pouze na tři minuty, během nichž zazpíval taneční song.

[o]

Žena ČR 2020 brečela štěstím

A kdo zasedl do poroty? Spontánní bavič a mim Václav Upír Krejčí, moderátorka Marie Tomsová, autorka kuchařek a knih o etiketě Eva Filipová, spisovatelka a astroložka Olga Krumlovská, výtvarnice Martina Chmelová, zpěvačky Ina Urbanová, Petra Slaninová a Genny Ciatti, umělecký fotograf Jan Parkman, zpívající kytarista Daniel Krob a Ing. Josef Junek z pořádající společnosti StockholmDream Production. Mimochodem – spolupořadatelem akce byla nezisková organizace Galerie Silných Srdcí, zastoupená Lucií Junkovou. Mladičké zpěvačky Lucie Habadová a Natálie Němcová sice nebyly v porotě, ale zato krásně zapěly v rámci doprovodného programu.

Titul Gentleman ČR 2020 získal Jaromír Hanzík ze středočeských Třebestovic. Porotu zaujal nenuceným projevem a rovněž hrou na foukací harmoniku. Druhý byl Petr Paták z Havlovic, třetí Josef Kněžík z Prahy. Štěstím se na pódiu rozbrečela Žena ČR 2020! Tento titul – a mimo jiné i nádhernou kytici od firmy Květiny Family Flowers – vyhrála Maria Michaela Hrubá ze Šumperka. Byla natolik dojatá, že se notnou chvíli nezmohla na slovo. Druhá skončila Petra Marat z Krásné u Jablonce nad Nisou, třetí Hana Jirková z Plzně. Mrzí vás, že jste neseděli v publiku? Možná vás uklidní informace, že už v říjnu se uskuteční letošní ročník!

(mac)

FOTO – www.image-club.cz

18. 9. 2021  (mac)