Kvalitně obsazená Křídla motýlí

V jihomoravských Horních Věstonicích se opět potkali zpěváci se srdcem na správném místě, aby podpořili pacienty s nemocí motýlích křídel na koncertu Křídla motýlí 2021.

Tak, jak už to na těchto benefičních koncertech někdy bývá, »člověk míní a osud mění«. A tak dopoledne, v den koncertu, volala herečka a muzikálová stálice Míša Tomešová, známá například z primáckého seriálu Sestřičky (Modrý kód), že se nakazila chřipkou od svých dětí, a tak na koncert přijet nemůže. A poslala všem přítomným divákům alespoň telefonický pozdrav.

Produkci ovšem nastal problém, koho narychlo z dalších interpretů oslovit, ale Martinu Francemu se zadařilo a sehnal a přemluvil vítěze X Factoru, rockového zpěváka a bývalého kamioňáka Jiřího Zonygu. I když přemluvil… Ten totiž bez jakéhokoliv přemýšlení nabídku přijal, byť byl v tu dobu na výletě na kole, ale v okolních lesích…

[o]

A tak se sjelo na pálavském území stejně několik předních interpretů. Celý koncert začal mluveným slovem i zpěvem producent a zpěvák v jedné osobě, který tento benefiční koncert produkuje už sedmým rokem, Martin France, poté ho vystřídal svými převážně muzikálovými songy dvojnásobný držitel divadelní ceny Thálie Jan Kříž, který spěchal obětavě po svém vystoupení za rodinou. A po něm vystoupila jako první žena večera herečka, muzikálová zpěvačka a moderátorka Yvetta Blanarovičová, která následně uvedla právě Jirku Zonygu, jenž se jako tradičně při zpěvu zároveň bravurně doprovodil na kytaru.

No a poté už přišlo na řadu losování dárků pro tři šťastné výherce z řad diváků, kteří následně obdrželi dárkové tašky společnosti Dermacol a víno od zpěváka legendární skupiny Lucie Davida Kollera.

Po něm už následovala hvězda hlavního večera Heidi Janků, která dorazila se svým psím miláčkem Edou. Na závěr celého večera nemohl chybět Heidin hit Když se načančám, kdy přišli na jeviště zpívat sbory všichni zpěváci tohoto benefičního koncertu.

A jelikož zpěváci zpívali na Moravě, starosta vedlejších Dolních Dunajovic Josef Hasník všechny přítomné interprety potěšil v zákulisí nefalšovaným moravským burčákem.

V rámci celé této pro všechny povedené trachtace, jejímž mediálním partnerem letos byly i Haló noviny, se pro Debru podařilo získat s přispěním jednoho z přítomných sponzorů částku přes 32 000 Kč a bylo zároveň určeno i datum pořádání dalšího ročníku koncertu, a to 17. září 2022.

My vám ještě dlužíme správné odpovědi na soutěžní otázky, díky kterým se šestero našich čtenářů podívalo na Křídla motýlí zdarma. Ptali jsme se mj. na rovněž avizovanou Míšu Noskovou, která nakonec také nemohla dorazit – po boku Mariána Vojtka hrála v muzikálu HDK Jekyll a Hyde. Yvetta Blanarovičová si zahrála v muzikálu Michala Davida Matu Hari a třetí odpověď už jsme prozradili v textu výše. Honza Kříž získal Thálie dvě… Všem výhercům gratulujeme.

Roman JANOUCH

FOTO – Martin Production

25. 9. 2021  Roman JANOUCH