Těžké časy, ještě těžší politický boj

Rád bych moc a moc poděkoval voličům za hlasy pro KSČM v těchto volbách a za kroužky našim kandidátům za KSČ a KSČM. Zdůrazňuji, že to není ani tak prohra komunistů, jako občanů České republiky. Je to především vítězství novodobého fašistického směru s tváří současných neoliberálních stran, jež ovládají média a jsou pořád u reálné moci.

[o]

Nemám ještě přesnější rozbor těchto voleb. Jisté je, že se stalo něco podobného jako před dvěma lety při volbách do Zastupitelstva Hlavního města Prahy, kdy koalice Pirátů, Prahy sobě a Spojených sil pro Prahu velmi sofistikovaně se západními experty ovládly Prahu a vytlačily z vedení Prahy hnutí ANO a KSČM vytlačily ze zastupitelstva úplně. A Piráti dokázali likvidovat velmi zdárně mezinárodní vztahy mezi Českou republikou, Ruskou federací a Čínou, až nám to některým bylo neuvěřitelné. Ukázalo to na velmi odbornou a sofistikovanou znalost systémových volebních manipulací. A s volbami do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky je to velmi podobné a umocněno tím, že evropští liberálové a neoliberálové mají neobyčejnou reálnou mediální moc, kterou promítli právě do těchto voleb.

Sečetly se tedy všechny negativní subjektivní a objektivní faktory, což vyautovalo českou levici a především její jádro KSČM z PS PČR. Ptám se sám sebe, měli bychom za těchto podmínek a situace lepší výsledek, i kdybychom měli ranec finančních zdrojů? Máme dostatečný informační prostor, abychom tyto objektivní faktory mohli ovlivnit?

Nicméně, musíme se krom odborné analýzy, vlastní sebereflexe a koncepční strategie odrazit ze dna. Čeká nás velmi těžké období, kdy můžeme očekávat mnohem větší diskriminaci, možná i kriminalizaci nejen politických sil na levici, ale prohloubení krize v celé společnosti.

Pro občany nastane výrazné zvýšení energií, vody a strategických surovin, jako je benzin, ale také nájmů a cen spotřebního zboží. Neunikneme ani větší nedostupnosti zdravotní péče, likvidace zbytků české státnosti, Sudetoněmecký landsmanšaft u nás uspořádá svůj první sjezd, odeberou se důchody všem nepohodlným bývalým představitelům socialismu, atd.

Proto musíme neustát v boji za lidi práce a nastolit antisystémovou a rozhodně velmi kritickou a důraznou politiku. Jednoduše se sjednotit, nastolit společnou disciplínu a vytvořit si ještě větší informační prostor. Jinak je návrat nemožný.

Roman BLAŠKO

14. 10. 2021  Roman BLAŠKO