»Levicové« ANO? Ne!

Když minulý týden na naší stránce kolega David Šenkyřík ve svém komentáři proti nebezpečným politickým rychlokvaškám udělal z Babišova ANO div ne levicovou stranu s levicovým programem, kroutil jsem hlavou a tyto pasáže mu při editaci krátil. Dnes už vím, že měl skoro pravdu!

Dostal se mi totiž do rukou leták politického hnutí ANO pod názvem Ano, s námi bude líp. Rozdával ho před vchodem do metra mladík z najaté agentury, tak jsem mu chtěl udělat radost, aby si svou brigádnickou odměnu zasloužil a mohl zase brzo za dalšími povinnostmi/radostmi. A vůbec nelituji. Lepšího varování před populisty roku se mi totiž skutečně dostat nemohlo!

[o]

Babišovy nové »VV, Věci Výdělečné« jsou ve svém programu skutečně místy ještě levicovější než před 3,5 lety missky pod Bártovým a Johnovým vedením. Při pohledu na chytlavá hesla z billboardů ANO, které nejen Prahu lemují už dobře dva měsíce (i proto v prvním průzkumu CVVM subjekt nastoupil do žebříčku preferencí hned se 14 %), mne zaujalo zejména populistické Nejsme jako politici. Makáme... Zmiňované billboardy Babiš ve svém letáku rozvíjí stručnými komentáři. K výše vybranému píše: V české politice jsou dosud nejúspěšnější ti, kteří 20 let prolézali sekretariáty a trávili čas na stranických schůzích... My chceme do politiky přivést úplně jinou kvalitu lidí - osobnosti, které jsou úspěšné ve svých povoláních, mají za sebou zkušenosti a vědí, že cílem v politice není politická kariéra, ale služba této zemi.

Jak efektně to zní, začátek je dokonce pohříchu pravdivý. Inu, doklad toho, že ANO tvoří mj. různí vysloužilci z dosavadních zavedených stran, kteří se opravdu vyznají. Ale v tom je ono jádro pudla - pořád jaksi nechápu, proč bych měl zrovna tomuto vychytralému takymodrému subjektu věřit, že právě on bude jiný...?!

Roman JANOUCH

26. 9. 2013  Roman JANOUCH