Jepičí životy rychlokvašených stran

Nějaký ten čas již jsou známa čísla vylosovaná Státní volební komisí, pod kterými se skrývají jednotlivé strany a hnutí kandidující v nadcházejících volbách.

Chuť na volební koláč

O přízeň voličů se tentokrát uchází celkem 23 subjektů (na poslední chvíli doplněná tradiční Československá strana socialistická na serveru volby.cz už zase nefiguruje - pozn. red. jp.eu), z nichž, jak bývá v posledních letech zvykem, o některých nebylo před půl rokem vidu ani slechu. Z pomyslného volebního koláče si ovšem podle očekávání uříznou celkem pěkný kus. Přízeň voličů však u nových stran nemívá pevné základy, a tak jejich preference jdou po vstupu do vysoké politiky od desíti k pěti podle hesla lehko nabyl, lehko pozbyl.

Vzpomeňme například na raketový nástup zelených, kteří zazářili jako bolid na obloze a po důkladném vymáchání v pravicových politických vodách svůj kredit mezi občany ztratili.

Predátoři a mrchožrouti

Věci veřejné, které lákaly na boj s korupcí a dinosaury, jako dinosauři také dopadli. Ve stínu modrých ptáků zahalena kouřem z knížecí dýmky uhynula též většina VeVerek, ze kterých přežívají jen adaptabilní predátoři nebo mrchožrouti.

Podobnému šoku se pravděpodobně nevyhnou voliči, kteří odevzdají své hlasy Babišovi. Obraz geniálního managera, politicky panenského milovníka pracujícího lidu, který spěchá špatně fungující stát nezištně přestavět na pekárnu holubů létajících až do úst, se jistě rozpadne do prvního roku v parlamentu. Úsvitem nadějí na lepší zítřky chce se stát i senátor Okamura, který si již před prezidentskými volbami vysloužil mezi občany přezdívku Kandidát na cokoliv. V každém z programů výše uvedených stran a hnutí je něco zdravého, svěžího a převratného. Ale...

Opravdu ti praví?

Přesvědčovací kampaně profesionálně vytvořené, aby se vnořily do našich hlav a přepraly náš zdravý rozum, hlásají: »Budete se mít lépe. Zkuste to s námi. My jsme ti praví.« Své vnitřní pochybnosti zaháníme konejšením, že tentokrát už to musí vyjít. Konečně se to zlomí a posuneme se všichni kupředu. Jenže to by nesmělo být hlavním programem rychlokvašených středopravých stran získat voličské hlasy za každou cenu a do programů dávat líbivé body vzešlé ze sociologických průzkumů. Každodenní realita v parlamentních lavicích zastihne zvolené zástupce nepřipravené. Vytvořené zákony budou svou kvalitou odpovídat.

Stále hlubší zabředání

Stále hlubší zabředání do červených čísel státního dluhu, deficitní rozpočet, chybějící a zdevastované dálnice jsou jasným důkazem toho, že předchozí vlády své proklamace nesplnily. Strany bývalé pravicové koalice vzniklé po volbách v roce 2010 si získaly voliče sliby dobrého hospodaření, vymýcení korupce a nenavyšování daní. Ve své tříleté vládě však k nelibosti veřejnosti činily pravý opak. Opakovaně zvyšovaly DPH, »vrátily« církvím i majetek, který v roce 1948 a později nevlastnily, vládní poslanci byli podezřelí z trestných činů a tehdejší premiér odměňoval svou tehdejší milenku (dnes manželku) statisícovými odměnami. Prý dřela jako kůň. O dalších detailech jejich milostného života se doktor Nečas nešířil... Nakonec tříletá parodie na pravicovou koalici skončila milostnými avantýrami politického dinosaura. A to, nezlobte se na mě, v programu ODS, TOP 09 ani VV nebylo.

Pravé hledejme nalevo

Doufám, že občané, kteří dlouhodobě sledují dění na české politické scéně, nerozmělní své hlasy mezi strany bez dlouhodobých vizí. Je čas dát tuto zemi do pořádku. POLITICKY, LIDSKY, FINANČNĚ, MORÁLNĚ (KSČM).

Jan PIKOUS
kandidát KSČM v Jihočeském kraji


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6.3, celkem 43 hlasů.

Jan PIKOUS

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.