šleh houmera

Tak tu máme zase volby... Chystá se Babišův guláš z hovězího masa, předvolební lidovecká polívka, Kalouskovy reformy tentokrát v hávu milosrdenství, Okamurova huspenina spravedlnosti (kdo chce, ať sám věří) a Zemanův eintopf (pro chudáky veřejné práce, pro boháče schůzky v Kramářově vile a opulentní hostiny). A co na to znechucený volič? Bohužel, vědom si své malé moci něco změnit (přece kdyby volby mohly něco změnit, dávno by už byly zakázány...) skládá ruce do klína a rezignuje.

Je velká škoda, že nejchudší volič, jehož drastické změny předchozích vlád vyhnaly na ubytovny či na ulici, z 90 % nevolí! A tak se zase čeká, až co kdo (více či méně ochotně) pro nás navaří. Odpovědnost oficiálně ponese kuchař, špatně však bude strávníkovi.

Proto odmítněme strávit úplně vše, co se nám překládá (nemusel by to být dobrý pokrm a mohlo by nám být dlouho zle), za což si při moci pravicových vlád navíc ještě zaplatíme!

Nadnárodní společnosti vydělávají, manageři či copywriteři vydělávají, protože s TOP 09, ODS a několika dalšími to v ČR vydrancují, napakují se a odletí do tropických rájů, a jediný, kdo nemůže nikdy vydělat, je zase našinec.

Pardón, něco přece! Více kriminality, více svrabu a přenosných neléčitelných nemocí, trochu sebevědomí - když po americku nevidíme vagusa prosit o drobné, dělá nám to asi dobře... Jenže jak dlouho? (Tady mi to vše připomíná to římské quo usque tandem)...

Jistě, při zemi je ta pirátská strana, která hlásá trávu pro všechny! Naši zkouření spoluobčané pak odkejvou jak nemožní osli všechny asociální reformy, volí knížete či herce, co mají k realitě stejně blízko jako medvěd k formuli 1, eventuálně k volbám nepřijdou - ve stylu: Ať si mocní rozhodnou sami.

Asi jim nedochází, že ať už jsme si pochutnávali na předvolebních dobrůtkách či nikoli, stejně je všichni budeme platit (nejsme-li mezi vyvolenými a nedotknutelnými)...

Tedy radím. Myslete. Na jednom hřbitově mě kdysi zaujal nápis: Co jste vy, byli jsme i my. Co jsme my, budete i vy. Totéž platí i pro lidi - bydlící a bezstarostně nakupující spotřební zboží a čerpající dovolené, které tráví na příjemných místech. A ti ostatní? Za 15 let (při dvou až třech vládách pravice a nerušení církevních restitucí) může mezi ty ostatní patřit 60 % populace.

Volme proto osobnosti - se zdravými názory, zobrazující realitu. Berme lidi, co se za nás budou rvát a budou vše popisovat jasně a výstižně.  Vyberme lidi schopné a nezaujaté, se sociálním cítěním a se schopností objektivity.


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 5.5, celkem 65 hlasů.

Houmer

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.