Vojtěch Filip: Podpoříme roční moratorium, pokud ČSSD podpoří náš návrh o referendu.

KSČM a ČSSD jednaly. Ale ne tajně!

Média ve středu přinesla velké články o údajně tajné schůzce mezi představiteli ČSSD a KSČM. Předsedu ÚV KSČM to velice pobavilo. Schůzka nejenže nebyla tajná, ale projednával ji dokonce v úterý Výkonný výbor ÚV KSČM.

»Nevím, jak někdo přišel na to, že schůzka byla tajná. Šlo o zcela běžnou schůzku, o kterou mne požádal předseda ČSSD, a já neměl důvod ji odmítnout,« vysvětlil Haló novinám předseda ÚV KSČM Vojtěch Filip, který o schůzce informoval i na úterním zasedání Výkonného výboru ÚV KSČM. Výbor pak pověřil Filipa a místopředsedkyni Miloslavu Vostrou, aby se jednání za KSČM zúčastnili.

Filip výkonnému výboru sdělil i téma schůzky: církevní restituce. Postoje ČSSD a KSČM se totiž v této věci v minulých dnech vzdálily - ČSSD navrhla roční moratorium na vydávání majetku s tím, že se zřekla referenda o zrušení restitučního zákona, naopak KSČM na referendu nadále trvá. »Díky předjednání na výkonném výboru jsem představitelům ČSSD mohl sdělit naše stanovisko k návrhu na roční moratorium - podpoříme ho, pokud ČSSD podpoří náš návrh o referendu,« prozradil vyjednávací pozici KSČM našemu listu Filip. Zástupci sociálních demokratů prý nyní tuto podmínku KSČM posoudí.

Filipova slova potvrdil i předseda ČSSD Bohuslav Sobotka. »ČSSD v úterý navrhla, aby bylo vyhlášeno jednoroční moratorium na vydávání církevního majetku. Se zástupci KSČM jsme se bavili o tom, jaký by byl jejich postup v případné nové Poslanecké sněmovně, kde by se taková věc měla schvalovat. Jejich stanovisko je kladné,« řekl Sobotka Právu, které se pokusilo ze schůzky udělat senzaci a zástupce stran dokonce nechalo tajně fotografovat. Schůzka přitom vůbec nebyla tajná, to si KSČM dala údajně dokonce jako podmínku jejího konání.

 (ste)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6.5, celkem 166 hlasů.

(ste)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


felgro
2013-10-24 23:12
Každý chlup nejistoty se hodí už chudáci nevědí jak dál.
2alsata
2013-10-24 17:40
Lidovky, Právo, ale i ostatní média stále tvrdí, že šlo o tajnou
schůzku a vymýšlejí různé konspirační teorie.
Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.