Lidická hrušeň má své pokračování

V rámci projektu nazvaného »Posel naděje« vysadili v závěru října na novoborském náměstí členové Občanského sdružení Lidice další dceřinou hrušeň památné hrušně z Lidic. Naši redakci o tom informoval předseda sdružení Antonín Nešpor.

Lidická hrušeň přežila tragédii středočeské obce Lidice, vypálené německými nacisty 10. června 1942. Stala se němým svědkem hrůz, kterými prošli lidičtí obyvatelé, muži, ženy i děti. Právě Antonín Nešpor podle svědectví své matky, lidické ženy, a dobových fotografií v roce 2001 určil, že tento ovocný strom, rostoucí nyní v areálu Památníku Lidice, je jediným z živých symbolů zničení i zmrtvýchvstání Lidic.

Aktuální vysazení dceřiné hrušně v Novém Boru bylo spojeno s besedou žáků Základní školy v Novém Boru s lidickými ženami, a volně na ně navazuje výstava uměleckých děl věnovaných legendě památné Lidické hrušně. Vernisáž výstavy se uskuteční dnes, 1. listopadu, od 15 hodin v Galerii Egermann v Novém Boru.

(mh)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6.5, celkem 11 hlasů.

(mh)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.