Už za týden směr Ekvádor

Již příští čtvrtek odlétá 11členná česká delegace Komunistického svazu mládeže a dalších mladých členů a sympatizantů KSČM do dějiště XVIII. světového festivalu mládeže a studentstva, ekvádorské metropole Quita.

Delegaci tedy přesně tvoří 10 mládežníků a redaktor Haló novin Roman Janouch (delegát XIV.-XVI. SFMS), jehož osobní účast na festivalu je možná jen díky finanční podpoře europoslance GUE/NGL za KSČM Jaromíra Kohlíčka a Spolku českých novinářů. V delegaci nakonec bude pouze jediná žena, Pavla Šlahúnková (Jihočeští Bobři). Šéfem 11členné squadry bude vedoucí české delegace z XVII. SFMS v JAR 2010 Radim Gonda, jeho zástupci pak delegát XVII. SFMS Ondřej Kazík a delegát XV. a XVI. SFMS Milan Krajča. V delegaci je ale hned pětice nováčků, kteří na toto nejprestižnější klání světové levicové mládeže jedou sbírat cenné zkušenosti a navazovat první větší kontakty a přátelství.

XVIII. SFMS Světové federace demokratické mládeže proběhne ve dnech 7.-13. prosince. V pětici pracovních dnů budou ústředními tématy Boj za mír, suverenitu a solidaritu, proti imperialismu (Den Evropy), Zaměstnanost mladých a kapitalistická krize (Den Blízkého a Středního východu), Veřejný, volný a univerzální přístup ke vzdělání, vědě, kultuře a informacím (Den Afriky), Demokratická práva, svobody a lidská práva (Den Asie a Tichomoří), resp. Životní prostředí a rozvoj (Den Amerik). Haló noviny vám budou z festivalu přinášet průběžné exkluzivní informace...

(zr)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 5.2, celkem 14 hlasů.

(zr)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.