Věra Flasarová: Chci navázat na dobrou práci, kterou Vladimír Remek v Evropském parlamentu započal.

Remek v EP končí, nahradí ho Flasarová

Vladimír Remek definitivně končí svou práci v Evropském parlamentu. Dokumenty potřebné k ukončení mandátu europoslance podepsal k polovině prosince. KSČM, za niž byl zvolen, na jeho místo vyšle Věru Flasarovou. Od půlky prosince se bude Remek plně věnovat přípravě na funkci českého velvyslance v Ruské federaci. Nástup do Moskvy předpokládá v lednu příštího roku.

Končícího europoslance v parlamentu na několik měsíců do evropských voleb v květnu příštího roku nahradí bývalá europoslankyně KSČM Věra Flasarová. Tuto informaci potvrdil Haló novinám předseda ÚV KSČM Vojtěch Filip.

Flasarová je na převzetí poslaneckého postu připravena. »Chci navázat na dobrou práci, kterou Vladimír Remek v Evropském parlamentu započal. Už jsem s ním probírala jeho úkoly i rozjeté projekty a pokusím se dotáhnout za něj v europarlamentu to, co dotáhnout půjde,« řekla Haló novinám Flasarová, která v Bruselu nebude žádným nováčkem, neboť byla europoslankyní za KSČM již v letech 2004-2009. Flasarová dodala, že ji bude čekat například příprava zprávy o programu Comenius či využití vesmírných technologií v průmyslu. Nejvíce se ovšem těší na leden, kdy bude součástí jednání Evropského parlamentu s představiteli Ruské federace. »Jako bývalé studentce v Rusku je mi tato problematika velmi blízká a věřím, že se v delegaci Evropského parlamentu uplatním,« uvedla Flasarová.

Prezident Zeman hovořil o Remkově jmenování na diplomatický post do Ruska krátce po svém zvolení hlavou státu. Možnost vyslat Remka jako českého velvyslance tehdy nevyloučil ani dnes už bývalý ministr zahraničních věcí Karel Schwarzenberg (TOP 09). Ten se ale později dostal s prezidentem Zemanem do ostrého kompetenčního sporu o způsob obsazování velvyslaneckých míst. Cesta ke jmenování Remka velvyslancem v Rusku se odblokovala až s červencovým nástupem nové vlády premiéra Jiřího Rusnoka. Rusko udělilo Remkovi souhlas s prací velvyslance na konci října, jeho pověřovací listinu podepsal prezident Miloš Zeman 13. listopadu.

(ste)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6.3, celkem 60 hlasů.

(ste)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.