Studentská férová party

Zahraniční studenti z exotických koutů světa, kteří představí svoji kulturu, a také pohled českých studentů studujících společně s nimi na Fakultě tropického zemědělství České zemědělské univerzity v Praze, budou hlavními protagonisty Mezinárodní studentské férové party, která se uskuteční 4. prosince v 17.30 hodin v prostorách Fakulty tropického zemědělství. Akce je součástí kampaně podporující vyhlášení ČZU za »Fair Trade vysokou školu«.

Akce se zúčastní zástupci ambasád Vietnamu, Indonésie a Malajsie a také organizací, jež distribuují férové produkty, první české Fair Trade univerzity - Jihočeské univerzity a vedení Fakulty tropického zemědělství, pořádá studentská skupina BeFair na ČZU. Vedle představení zajímavých projektů jako Campaign for Fair Chocolate či projektů mikroúvěrů (Microfinancing) se účastníci dočkají férové kávy a čaje, bude se prodávat vánoční cukroví a v dalších prostorách FTZ bude nachystána soutěžní ochutnávka tradičních pokrmů z exotických zemí.

»Cílem akce je sblížit se s novými zahraničními studenty z Indonésie, Angoly a Kambodži, Vietnamu, Mongolska a Etiopie, poznat jejich kulturu, sdílet zážitky z tropických pracovních i soukromých cest českých studentů, a zároveň tak podpořit kampaň za férovou fakultu,« říká proděkanka pro rozvoj FTZ Ing. Jana Mazancová.

Skupina BeFair působí na FTZ  ČZU od roku 2012 a aktivně se podílí na procesu získání statutu Fair Trade vysoké školy. Jako hlavní cíl si skupina vytkla seznamovat veřejnost s rozvojovou problematikou. Na ČZU se snaží zvyšovat povědomí o produktech vytvořených za důstojných podmínek formou happeningů, přednášek a dalších činností. Např. iniciovala instalaci Fairtrade automatu v budově fakulty, uspořádala happening Férová snídaně, publikuje články a prezentuje související informace na cestovatelských přednáškách, které také pravidelně organizuje.

(jb, vs)
FOTO - czu


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 4.2, celkem 9 hlasů.

(jb, vs)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.