Čistý a spravedlivý šleh

Jsme denně školeni o rozdílech mezi demokracií a totalitou. Malé srovnání? Jak je libo. Vyhazov pro nevhodnou lásku z politických důvodů? Dnes nemožné? Moderátorku zpravodajství Alexandru Noskovou stáhla ČT ze zpravodajství pro její vztah s kancléřem Mynářem. Vrátí se k dopravnímu zpravodajství na Studiu 6. Zpravodajství musí být přece čisté! To by naše objektivní médium nepřežilo…

Ultrakonzervativci vyčítají nadšeným davům likvidaci katolické poroby, s níž bylo v rozporu s naší národní tradicí spjato rakouské mocnářství, které eskalovalo stržením mariánského sloupu na náměstí v Praze. V Kyjevě nekontrolovaný dav v záchvěvu několika dobře organizovaných jedinců strhl sochu V. I. Lenina. Ze zahraničí žádný odsudek. Kdyby to byla socha cara, to by se ryčelo, že?

Zkoumání nařčení soudního znalce pro nadržování prominentu režimu Úřadem dokumentace a vyšetřování se stalo fraškou. Kolik posudků a kolik práce naší justice bylo po Listopadu zmanipulováno ve prospěch tučných kont a slibů lepších zítřků pro věrné mocným.

Nyní se opoziční středočeský krajský zastupitel za TOP 09/STAN, nestraník Macháček distancoval od exministra zdravotnictví Hegera (TOP 09) se slovy, že s ním nemá cokoli společného. Žádné další srovnání snad už třeba není.

Jaký je z toho závěr? Jediný a napsali jej již voliči: veškeré hry na minulost jsou falešnou alegorií naší současnosti.


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 5.4, celkem 67 hlasů.

Zdeněk Milata

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


suda.jan
2013-12-14 23:24
Ano, minulost je falešnou alegorií dnešní současnosti, protože ta
totalita dál pokračuje a je stále horší.
Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.