Silvestr přinesl radost i smutek

O pomyslný titul »první dítě narozené letos v Česku« se podělí čtyři noví občánkové ve třech krajích republiky. Silvestrovské oslavy byly většinou spíše klidně, přesto došlo během poslední noci roku i k tragickým úmrtím.

Prvním miminkem v Libereckém kraji je malá Isabel, která se minutu po půlnoci narodila v liberecké nemocnici. Děvčátko váží 2,99 kilogramu a měří 49 centimetrů. Také na jižní Moravě se letos stejně jako loni narodily dvě děti minutu po půlnoci. V obou případech jde o chlapečky, oba jsou z Brna. Malý Kryštof při porodu vážil 3,715 kilogramu a měřil 50 centimetrů a jeho maminka ho porodila ve Vyškově. Tomáš je o centimetr menší a vážil 3,72 kilogramu. Narodil se mamince v Brně na Obilním trhu. Ve Zlínském kraji se minutu po půlnoci narodil Vojtěch v nemocnici v Kroměříži. Chlapec váží 3,6 kilogramu a měří 50 centimetrů.

Tragické pády

V Praze 10 skončila smrtí hádka mezi manžely, která vyústila v sebevraždu pětačtyřicetileté ženy. Ta skočila z okna ve třetím patře, řekla ČTK mluvčí pražské policie Andrea Zoulová. V Petrské ulici v centru Prahy vypadl muž z okna ve třetím patře. »Utrpěl četná zranění neslučitelná se životem,« uvedla mluvčí. Protože byla v té době v bytě větší skupina lidí, policie nevylučuje, že za smrt může někdo další.

Vážným úrazem skončilo počínání party mladých lidí v Praze 3, která kolem půlnoci posilněná alkoholem přeskakovala z balkonu na balkon. Jedenadvacetiletá dívka »sportovní« výkon nezvládla a propadla světlíkem. Při pádu z pátého patra si zlomila nohu a vyprostit ji museli hasiči za pomoci lezecké výbavy.

Ve Stodu na jižním Plzeňsku spadlo šest lidí z plošiny ve výšce tří metrů. Podle policie se parta mladých lidí vozila při oslavě na plošině vysokozdvižného vozíku.

Vážné nehody

K tragické dopravní nehodě na Vysočině došlo krátce po 23.00 hod. Mladý řidič zahynul na místě, z jeho tří spolucestujících byl jeden zraněn těžce a další dva utrpěli lehčí zranění. Jestli měl řidič v krvi alkohol, odhalí až soudní pitva.

Při dopravní nehodě ve Velkých Pavlovicích na Břeclavsku utrpěla těžká zranění hlavy mladá žena, když řidič auta zřejmě nezvládl zatáčku. V autě cestovalo celkem šest osob. »Těžká zranění hlavy utrpěla mladá žena a v umělém spánku jsme ji museli transportovat na traumacentrum Fakultní nemocnice Brno. Další čtyři mladé ženy utrpěly zranění povrchového charakteru a pohmožděniny,« uvedla mluvčí jihomoravských záchranářů Barbora Zuchová.

Hasiči měli napilno

V Královéhradeckém kraji o silvestrovské noci hořely dům a chalupa na Jičínsku. Škoda u obou požárů činí asi 160 000 korun. U Máchova jezera shořela na Nový rok prázdná chata, škoda je předběžně odhadnuta na 300 000 korun.

Policisté, záchranáři a hasiči v celé zemi jako obvykle zasahovali u drobných požárů způsobených zábavní pyrotechnikou. Lékaři ošetřovali převážně lehčí úrazy, které zavinily petardy nebo zhoršená koordinace způsobená alkoholem. Policisté řešili různé potyčky, většinou způsobené rovněž pod vlivem alkoholu.

(ng)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 5.2, celkem 5 hlasů.

(ng)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.