Braňte svoje práva!

Sympatická Nová antikapitalistická levice (NAL, www.antikapitalista.cz) stojí za nově vzniklou Antikapitalistickou právní poradnou, projektem připraveným pomáhat všem, kteří hledají informace o svých právech a povinnostech.

Jak čteme v letáku NAL, autoři se zaměřují na nejčastější právní otázky, kteří řeší obyčejní lidé. Pomáhají a radí zaměstnancům, nájemníkům, zákazníkům a všem neprivilegovaným, kteří jsou nuceni čelit mocenskému protivníkovi, ať již v podobě úřednického molochu nebo sebejistě vystupujícího managera všemocné firmy.

Máte problém s nařizovanou prací přesčas a jejím proplácením? Šidí vás šéf na přestávkách či dovolené? Cítíte se jako těhotná žena poškozována praktikami a nařízeními zaměstnavatele? Víte, jaká máte práva jako brigádník? Zajímá vás, jak se bránit lichvářským praktikám exekutorů a jak ochránit svůj majetek, pokud žijete v jednom bytě s dlužníkem?


Nejste si jisti, jak úspěšně postupovat při reklamaci vadného výrobku nebo špatné služby, když se jejich poskytovatel ošívá nebo dělá mrtvého brouka? Propadáte bezradnosti, když dřete jako mezek a majitel firmy vám dokonce odmítá dát pracovní smlouvu?

Pak je tu pro vás k dispozici internetová právní poradna NAL. Vložte svůj dotaz do formuláře na webových stránkách www.poradna.antikapitalista.cz a lidé z NAL vám na vaši otázku na místě odpoví. Jejich cílem ale není pouze dávat rady k jednotlivým případům.


Chtějí vzdělávat a zvyšovat mezi nejširšími vrstvami společnosti povědomí o našich právech. Cílem poradny je představit systém práva tak, aby ho dokázal využít k obraně svých zájmů každý člověk, nikoli jen ten, kdo si zaplatí služby komerčních právníků.

Tím chce NAL přispět k demokratizaci celé společnosti. A to navzdory tomu, že ví, že ke skutečnému vyřešení neuspokojivé situace neprivilegovaných je především nutné se zamyslet nad nespravedlností celého současného systému a usilovat o jeho překonání.

Na adrese http://poradna.antikapitalista.cz se mohou ale hlásit i mladí lidé z druhé strany. Studenti práv, kteří chtějí pomoci s celým výše zmiňovaným projektem a vylepšit tak činnost nejvýznamnější české internetové poradny zaměřené na pomoc obyčejným pracujícím...

(rom)


Dále si na této stránce 11 (MLADÝMA OČIMA) dnes můžete přečíst »šleh Romana Janoucha« nejen o českém patolízalství a že Listopadová soutěž společnosti SODATSW pro základní i střední školy s názvem Co nás na informatice baví nejvíce, již zná své vítěze. O tom všem buď v tištěné podobě Haló novin (k zakoupení na stáncích), nebo v elektronické podobě na internetových stránkách www.publero.com.Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6.1, celkem 18 hlasů.

(rom)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Vladimir.Iljic
2012-12-15 21:34
Kdyby se snížily mnohasettisícové platy členů UV KSČM na
republikový průměr, tak by se podle mých výpočtů za ušetřené
peníze mohli dorovnat všechny nízké důchody na 10.000,- Alespoň by se
ukázalo, kdo v komunismus skutečně věří a kdo chce jen brát
500.000/měsíčně jako pan Ransdorf, který by za průměrný plat ani
ráno nevstal z postele...
josefko
2012-12-14 09:32
Občanské či právní poradny fungují u drtivé většiny Okresních
výborů KSČM celou řadu let ke spokojenosti všech. To by stálo za
větší popularizaci.
milan.krajca
2012-12-13 21:33
A co třeba napsat o této aktivitě KSČM:
http://www.kscm.cz/obcanska-poradna
fs52
2012-12-13 10:02
Parádní aktivita, která přichází v pravou dobu. Gratuluji všem kdo
jí přivedli na svět.
Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.