disco šleh bohumila lukeše

Nedávno jsem šel v centru Prahy do nově otevřeného klubu, který hraje hudební produkci z doby, kdy se ještě tancovalo na melodie a skutečné hity. Pamatuji tu dobu, protože jsem často na diskotéky chodil, někdy i během týdne. Tak můžu porovnávat.

Bylo sice méně klubů, ale zato nebyly během týdne prázdné jako dneska. Disco začínalo již v 19 hodin a končilo až na výjimky před 23. hodinou, tj. v době, kdy nyní teprve začíná... Což mi ale maximálně vyhovovalo, neboť jsem si mohl jít zatancovat i během týdne, bez toho, abych v práci usínal. V některých, zvláště studentských klubech se nepodával alkohol, tak stačilo mít v kapse 50 Kčs a vystačili jste i se vstupným celý večer.

Na diskotéky v 80. letech chodili lidé skutečně tancovat. Když se začalo hrát, tak většina mužů šla pro ženy a pak opravdu tancovali. Mohli se seznámit a popovídat si. Jak to je dneska?

Muži bez doprovodu již pro ženy nechodí, protože ženy tancují spolu. Disco již také není jenom o tanci, ale bere se jako poslech k pití drahého alkoholu. Muži i ženy, kteří se chtějí na diskotéce seznámit, nebo společně zatančit, tak mají většinou smůlu.

Diskotéky v 80. letech byly levnou lidovou zábavou. Dnes je to zábava pro turisty a movité občany, kteří nemusí ráno vstávat... Jo, staré dobré časy jsou pryč.


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 2.7, celkem 144 hlasů.

Bohumil LUKEŠ

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


olivie.turku
2014-02-12 10:21
Seznamuje se jinak, autor to ale neovládá. Prostě stačí vmísit na
parket a koukat, kde zareaguje chemie
Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.