Z vernisáže výstavy. Klára Moseman třetí zleva, Pavel Brodecký po její levici. FOTO - Petr Brodecký

Chvilka momentu, chvilka dotyku

Zajímavá dvouvýstava fotografií Kláry Moseman a dřevěných šperků Pavla Brodeckého probíhá v Galerie Josefa Adamce v Praze. Prodejní výstava, jež začala vernisáží 8.1.2014 trvá až do 23.2. a je otevřena každou středu a neděli odpoledne.

Galerie Josefa Adamce se nachází ve 2. patře Wilfertovy vily na Špejcharu u stanice metra Hradčanská.Lidé mohou navštívit tajuplný svět s neobyčejným geniem loci, navštivte výstavu Chvilka momentu a Chvilka dotyku.

Klára Moseman

se narodila 30. května 1975 v Praze, ale už přes deset let žije na ostrově Martha’s Vineyard ve státě Massachusetts v USA. Má jiný úhel pohledu, na předměty kouká tak, že za nimi vidí příběh, situaci, která běžnému divákovi unikne. Vidí své představy a sny a ty se snaží zachytit objektivem fotoaparátu jak je vidí.

Z tvorby Kláry Moseman. FOTO - Petr Brodecký

Přibližuje tak své sny a příběhy druhým. Fotografování je pro ni velkým koníčkem a největší radost jí přinášejí dny, ve kterých inspirace přijde do jejího života úplně z ničeho nic, a proto svojí výstavu nazvala: »Chvilka momentu«.

Pavel Brodecký

se narodil 13. května 1977 v Praze, ale už přes deset let žije na úpatí polabské krajiny v obci posazené v kaňonu řeky Výrovky mezi přírodními rezervacemi a starodávnými hradišti. Dřevěné šperky vytváří z tuzemských i exotických dřevin i v kombinaci s polodrahokamy či stříbrem. Většina dřeva, které získal, má svůj příběh. A stejně tak i šperky většinou v mysli vidí až v tom kusu dřeva, který mu chce zůstat v ruce či na základě osobnosti, pro kterou má šperk vytvořit.

Je přesvědčen, že každého uklidňuje dotek s dřevem, stromem, skálou, zemí. Kontaktem s přírodními materiály se člověk zbavuje negativní energie. A tak i kousky dřeva na těle mohou přinést člověku aspoň část ztrácejícího se kontaktu s našimi kořeny a přirozenou energií kolem nás. Proto svoji výstavu nazval: »Chvilka doteku«.

(km)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 4.3, celkem 14 hlasů.

(km)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.