Reklama

Europoslanec v Jiřicích

Střední odborné učiliště Jiřice na Nymbursku přivítalo vrcholného politika. Do vězení, kde se škola nachází, se dostavil poslanec Evropského parlamentu Jaromír Kohlíček (KSČM, na snímku). Žáci školy, jejíž osazenstvo tvoří dospělí odsouzení muži, tak měli možnost položit své otázky na chod a fungování europarlamentu.

Setkání zahájil ředitel školy Jan Beer, který si připravil mnoho zvídavých otázek. Díky nim si žáci školy osvěžili znalosti z předmětů Základy společenských věd a Občanská nauka. »Na kandidátku se člověk může dostat tak, že něco dělá, má za sebou nějaké výsledky a pak jej okolí v nějaké politické straně navrhne,« dozvěděli se žáci, kteří získávají kvalifikaci v učebním oboru Malíř – lakýrník.

Kohlíček pak přiblížil proces, který vedl k zákazu užívání slova rum na výrobcích, jež mají původ v České republice, a současně vysvětlil, že v Evropském parlamentu se opravdu jen tak nesedí, ale zasedá a jedná se i o ochraně tuzemského zemědělství. »Rádi bychom také zavřeli prodejny v neděli a o státních svátcích, aby si pracující mohli odpočinout jako ve většině zemí Evropy,« zdůraznil.

Došlo i na rychlý test ze znalosti výše podpor v rámci systému sociálního zabezpečení, který Kohlíček zvládl na jedna minus, jak jej oklasifikoval ředitel školy. »Výši podpor v hmotné nouzi a doplatku na bydlení znal pan poslanec jen v orientační výši, proto jsem nemohl dát čistou jedničku,« vysvětlil Beer.

Žáci školy mohou získanou kvalifikaci využít především po propuštění z výkonu trestu při svém začleňování do společnosti. Práci mohou nalézt ve stavebním odvětví nebo se mohou sami vrhnout s minimálními náklady do podnikání v malířině. Záleží jen na nich!

(Hap)

FOTO - Lukáš LITTMAN


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 5.2, celkem 31 hlasů.

(Hap)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.