Reklama
--> 

Lidé si vymohli úpravy projektu

Uchování knihovny, umístění pošty a rozšíření počtu parkovacích míst si vymohli občané pražského sídliště Lužiny v projektu přestavby obchodního centra Lužiny.

O možnosti celodenní průchozí nebo obchozí trasy se ještě jedná, sdělil Petr Kučera ze Spolku občanských sdružení Jihozápadního Města (Spolek 13) po jednání na stavebním odboru Úřadu MČ Praha 13.

Veřejnosti by mělo přibýt 98 parkovacích míst v prostoru okolo OC. Obyvatelé z okolních domů totiž měli obavy, že by návštěvníci OC zabrali jejich místa, resp. že by parkoviště mohlo být PC časem oploceno a část kupujících by obsazovala parkovací místa mimo.

Občané uvítali připravenost developera vyčlenit prostor pro poštu, její zřízení tak bude na České poště. Městská knihovna již potvrdila zájem o uchování hojně navštěvované pobočky. Trasu pro pěší přes areál OC žádá Spolek 13 z důvodu bezpečnosti, přitom chce respektovat požadavek provozovatelů OC, aby objekt nebyl v noci zajímavý pro kriminální živly a bezdomovce.

(kru)


Jako každé pondělí jsme pro vás připravili dvoustranu zpráv z různých krajů ČR:

  • Jihomoravské školství podpoří výuku řemesel - Situaci, že do r. 2017 bude klesat počet středoškolských studentů a učňů, takže pak v období stagnace počtů by přebývalo 3000 míst dnešních kapacit, jakož i nevhodnou skladbu studijních a učňovských oborů, bude muset v nastávajících letech řešit Jihomoravský kraj.......
  • Kdo se stává zajatcem zdravotních pojišťoven? - V soukromé nemocnici v Mariánských Lázních mají být v lednu rozhodnutím zdravotních pojišťoven zrušena akutní lůžka na odděleních urologickém, chirurgickém a dalších. O práci přijde nejméně 35 lidí. Lidé z Mariánských Lázní a okolí oprávněně proti takovémuto postupu protestují.......

Zajímají-li vás výše zmíněné zprávy, čtěte o všem na stranách 12 a 13 buď v tištěné podobě Haló novin (k zakoupení na stáncích nebo v elektronické podobě na internetových stránkách www.publero.com.Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6.3, celkem 6 hlasů.

(kru)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama