Reklama

Kopající zbohatlík se ztrapnil

Americký miliardář Thomas Perkins, jehož jmění se odhaduje na osm miliard dolarů (160 miliard Kč), si postěžoval v novinách na neustálou kritiku jednoho procenta nejbohatších lidí, kterou přirovnal k holocaustu, tedy nacistickému vyvražďování Židů.

Jeho dopis pro deník The Wall Street Journal vyvolal pozdvižení na sociálních sítích a podle pondělního vydání listu The Independent se Perkins svým výtvorem dočista zesměšnil.

Miliardář, o kterém média nedávno informovala, že si pořídil luxusní jachtu pod názvem Maltézský sokol za 150 milionů dolarů (tři miliardy Kč), varoval před levicovou válkou proti bohatým. Upozornil přitom na údajnou paralelu s pronásledováním Židů v nacistickém Německu.

Perkins, který bohatne na rizikových kapitálových investicích, zaměřil svou kritiku na list San Francisco Chronicle, u kterého »vnímá příliv nenávisti proti úspěšnému jednomu procentu«. Podle něj je to znát v článcích od událostí kolem protestního chudinského hnutí Occupy až po údajnou »démonizaci bohatých vloženou prakticky do každého slova«.

»Křišťálová noc byla v roce 1930 nepředstavitelná, je následný 'pokrokový' radikalismus nepředstavitelný nyní?« zeptal se s odkazem na židovský pogrom z roku 1938, při kterém bylo zabito 91 osob. Tohle vyjádření vyvolalo dokonce i v novinářských kruzích odmítavou kritiku. Část reagujících označila Perkinse za »bohatého idiota«.

(rj, čtk)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 5.4, celkem 29 hlasů.

(rj, čtk)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.