Tip na výlet

Zoo Zlín

Zoo Zlín spolu s přilehlým zámkem Lešná patří k nejnavštěvovanějším zahradám České republiky. Nachází se 4 km od Zlína směrem na Holešov. Originalitou zoo je členění areálu podle kontinentů. Za jeden den procestujete Afriku, Asii, Austrálii a Jižní Ameriku a seznámíte se s 210 druhy zvířat. Mezi ta nejatraktivnější patří sloni, žirafy, nosorožci, gorily, lachtani, lvi, tygři, tučňáci, papoušci, mravenečníci a řada dalších.

Rozhodně byste si neměli nechat ujít tropickou halu Yucatan, Africké pavilony, Amazonii, Etiopii, Stezku běžce emu, Ostrov lemurů kata a průchozí voliéry. V zámku Lešná si budete moci prohlédnout 11 stylově zařízených pokojů, v nejkrásnějším Sále předků se navíc můžete provdat či oženit. Zámek obklopuje více jak dvě stě let starý nádherný park s vzácnými stromy, který volně přechází do lesního prostředí zoo. Roste zde více než 1200 druhů dřevin a okrasných bylin z Evropy, Asie, Severní a Střední Ameriky. Stáří některých stromů dosahuje až 270 let.

A co ještě na vás v zoo čeká? Komentované krmení zvířat, jízda vláčkem, svezení na ponících a velbloudovi, dětský zábavný koutek, lanové centrum, velká prodejna suvenýrů, čtyři stylové restaurace. Zlínská zoologická zahrada je otevřena každý den v roce včetně všech státních svátků, Štědrého dne, Silvestra i Nového roku. Otevírací doba v lednu, únoru, listopadu a prosinci je od 8.30 do 16, v březnu a říjnu od 8.30 do 17 a od dubna do září od 8.30 do 18 hodin.

Podrobnější informace na www.zoo-lesna-zlin.cz

(vhk)
FOTO - Haló noviny/Jiří ZIKMUND


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6, celkem 4 hlasy.

(vhk)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.