Prostějov vyhrál popáté za sebou

Hvězdami nabitý tým Prostějova obhájil podle očekávání titul v tenisové extralize smíšených družstev. Celek Agrofetu rozhodl ve včerejším finále za pomoci Tomáš Berdycha, Petry Kvitové nebo Polky Agnieszky Radwaňské o výhře nad Prechezou Přerov 5:0 už po dvouhrách.

Tón utkání udaly ženy. Osmá hráčka světa Petra Kvitová porazila Pernillu Mendesovou (776. na WTA) až po boji 7:6 a 6:3. »Nebylo to jednoduché. Ona hrála moc dobře a na to, jak je mladá, tak mi dala docela zabrat,« řekla Kvitová. Vítězka Fed Cupu si výhrou spravila chuť po nečekané úterní prohře ve skupině se Sandrou Záhlavovou.

»Jsem ráda, že jsem tentokrát vyhrála a získala bod, protože vidíme, že český ženský tenis je opravdu hodně dobrý,« řekla Kvitová. Světová čtyřka Agnieszka Radwaňská si poradila s Renatou Voráčovou, která držela krok. Ve druhém si Voráčová podvrkla kotník a favoritka zápas ovládla 7:6 a 6:2. »Nemám to sem daleko a využila jsem možnosti si zatrénovat s dobrými hráčkami a zahrát přípravné zápasy,« řekla Polka.


Největší drama finále předvedli šestý hráč světa Tomáš Berdych a Uzbek Denis Istomin (43. ATP). Ani jeden z nich si v tříhodinové bitvě neztratil podání a český vítěz Davis Cupu Berdych rozhodl až ve zkrácených hrách. První sice ztratil, ale další dvě ovládl. V té rozhodující ve třetím setu uspěl Berdych v tie-breaku poměrem 7:3. »Dost jsem si to užil, bylo to docela dobré utkání. Samotného mě překvapilo, jak jsem to byl schopen zvládnout po tom, co všechno mám za sebou,« řekl Berdych, který má za sebou kondiční přípravu.

Další dva body vítězů přidali Fin Jarkko Nieminen a Ital Andreas Seppi, který porazil Lukáše Rosola. Prostějov získal pátý extraligový titul v řadě. Vítěz vedle trofeje získal z čtyřmilionové dotace 1,5 milionu a poražený finalista 800 000 Kč.

Extraliga družstev - finále:

PROSTĚJOV - PŘEROV 5:0. Kvitová - Mendesová 7:6 (7:3), 6:3, A. Radwaňská (Pol.) - Voráčová 7:6 (7:3), 6:2, Nieminen (Fin.) - Copil (Rum.) 4:6, 6:1, 6:4, Berdych – Istomin (Uzb.) 6:7 (5:7), 7:6 (7:5), 7:6 (7:3), Seppi (It.) - Rosol 7:6 (7:4), 4:6, 7:6 (7:2).

Martin KALOUS


Na této straně 16 si ze sportovního zpravodajství kromě jiného ještě můžete např. přečíst:

  • Štěpánek doufá minimálně ve dva tři dobré roky - S přetrvávající euforií po triumfu v Davisově poháru se připravuje tenista Radek Štěpánek na další sezonu. Ve čtyřiatřiceti letech bude patřit k nejstarším na okruhu, ale stále je díky pestré hře schopen držet se ve špičce a doufá, že má před sebou dvě tři dobré sezony
  • Milion korun ze zdi slávy - Za rekordní částku jeden milion korun byla vydražena Zeď slávy z Českého domu, na kterou se během letních olympijských her v Londýně podepisovali úspěšní čeští sportovci

To vše buď v tištěné podobě Haló novin (k zakoupení na stáncích), nebo v elektronické podobě na internetových stránkách www.publero.com.


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6.5, celkem 2 hlasy.

Martin KALOUS

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.