Tip na výlet

Zoologická zahrada Ostrava

Zoologická zahrada Ostrava je se svou rozlohou 100 hektarů druhou největší zoologickou zahradou v České republice. Nachází se na území městského obvodu Slezská Ostrava ve Stromovce. Je zakládajícím členem Unie českých a slovenských zoologických zahrad, členem Unie botanických zahrad ČR, Evropské asociace zoologických zahrad a akvárií a Světové asociace zoologických zahrad a akvárií.

Oficiálním datem zřízení ostravské zoo je 26. říjen 1951, kdy byla součástí Parku oddechu (později Hornického sadu Maxima Gorkého) v Kunčičkách. V roce 1960 byla kompletně přestěhována do nové lokace ve Stromovce.

Stejně jako ve druhé polovině 90. let, pokračovala i v prvních letech nového tisíciletí výstavba expozic menšího rozsahu (např. nový výběh pro lvy a zimoviště plameňáků). Za zlomovou událost lze považovat výstavbu a otevření nového moderního pavilonu slonů (2004). Postupně byly dokončeny a zpřístupněny nové expozice pro poníky a osly, voliéra pro supy bělohlavé, voliéry ptáků Tibetu a Číny, expozice jeřábů a pandy červené.

V roce 2005 byly dokončeny a zpřístupněny botanické stezky, na něž navázala výstavba nových skleníků sloužících jako zázemí botanického oddělení. Ostravská zoo se tak začíná profilovat nejen jako zoologická, ale rovněž i botanická zahrada. Vrcholem rozvoje první dekády nového milénia bylo dokončení a otevření (2010) nového expozičního komplexu pro medvědy a hulmany nazvaného Čitván a nové dětské zoo. Potřebných investic se dočkalo rovněž zázemí zoo.

Ostravská zoo má otevřeno denně po celý rok (v únoru od 9 do 17 h, v březnu, září a říjnu od 9 do 18 h, v dubnu až srpnu od 9 do 19 h, v listopadu, prosinci a lednu od 9 do 16 hodin). Bližší informace na www.zoo-ostrava.cz.

(vhk)
FOTO - Haló noviny/Jiří ZIKMUND


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 7, celkem 1 hlas.

(vhk)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.