Tip na výlet

Zoologická zahrada Jihlava

Zoologická zahrada Jihlava leží v údolí řeky Jihlávky v lesoparku Březinovy sady, 10 minut pěší chůze od centra města. Rozsáhlý lesopark představuje dnes klidovou zónu mezi hradbami vnitřního města a velkým sídlištěm. Vznikl osázením prudké stráně pod městskými hradbami v roce 1824, byl protkán cestami, na jejichž křížení byly koncem 19. století vybudovány altánky a rondely.

Mezitím přibyla na protější stráni další část lesoparku se smíšeným porostem a na počátku 20. století byla její vrcholová část osázena cizokrajnými jehličinami. V současné době probíhá regenerace parku. Zoo Jihlava (původní zookoutek získal statut zoologické zahrady v roce 1982) je známá především ojedinělými odchovy vzácných druhů zvířat, v současné době je zde k vidění více než 200 druhů exotických zvířat včetně řady druhů v přírodě ohrožených vyhubením. Vše doplňují stylové expozice (africká vesnice Matongo, asijský parčík Hokkaidó nebo jihoamerická Hacienda Escondido).

Dětský koutek vedle africké vesnice má řadu atrakcí, Centrum PodpoVRCH nabízí výukové programy nejen pro školy. Loni byly vybudovány nové expozice - žiraf a evropských kopytníků, afrických primátů, Australská farma, Asie a pro hyeny. Zoo Jihlava je členem Unie českých a slovenských zoo a mezinárodních organizací a je zapojena i do spolupráce v Evropských záchovných programech. Otevřeno má celoročně každý den, aktuálně (únor a březen) od 9 do 16, v dubnu od 9 do 17 hodin a v letním období květen až září od 8 do 18 hodin. Podrobnosti na www.zoojihlava.cz.

(vhk)
FOTO - Haló noviny/Jiří ZIKMUND


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 3.3, celkem 9 hlasů.

(vhk)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Jiri.Piskacek
2014-02-14 15:11
Byl jsem tam, je to skvělá ZOO!
Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.