Lidé si půjčovali na sázku v loterii, úplatky v nemocnici či pohřební věnce

Češi si na splátky nejčastěji pořizují věci do domácnosti, například televizi nebo lednici. Sem tam se ovšem objevují požadavky, které úvěrové pracovníky překvapí, někdy i pobaví. Půjčovalo se na sázky v loterii, úplatky v nemocnici či pohřební věnce.

Do jedné finanční společnosti tak například volal klient, že potřebuje půjčit peníze na televizi. Bylo to v době, kdy se hrálo mistrovství světa v hokeji. Peníze potřeboval vášnivý fanoušek nutně vyplatit okamžitě, aby si stihnul na novém televizoru v klidu vychutnat večerní zápas.

Klientské centrum pobavila paní, která pracovnici call centra naléhavým hlasem sdělovala: "Nutně potžebuji peníže na nové žuby, mám je objednané, a když mi nepůjčíte, budu bežžubá a navíč bež chlapa." Klientka, která nevystačila s úsporami, totiž měla na druhý den kromě zubaře domluvené rande.

Rychle půjčit potřeboval rovněž muž, který chtěl peníze na sázku do loterie. Měl totiž údajně velmi živý sen, že určitě vyhraje a bude z něj boháč.  Paní si chtěla půjčit 500 korun s tím, že jde do nemocnice na operaci a potřebuje peníze na úplatek pro pana doktora. Úvěrového poradce přesvědčovala se slovy: "Vždyť to znáte, bez úplatku vám to pořádně neudělají."

Starší žena zase nutně potřebovala peníze, neboť prý v průběhu dvou týdnů zesnulo šest jejích přátel a ona se s nimi chtěla důstojně rozloučit.

(red)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6.3, celkem 11 hlasů.

redakční zpráva

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.