Multižánrový projekt představí na jaře na mnoha místech Švýcarsko

Multižánrový projekt Švýcarské jaro v průběhu března nabídne v Praze, Brně, Liberci, Olomouci, Hradci Králové a na řadě dalších míst desítky představení, koncertů, přednášek či prezentací. Program zahrne i kulinářské, turistické a sportovní zážitky a podá zprávu o současné švýcarské vědě, technice, vzdělávání a společnosti jako takové.

"Vystoupí například švýcarský dirigent Kaspar Zehnder, písničkářka Sophie Hungerová a bude uvedena opera Kassandra od Michaela Jarrella. Ve vybraných restauracích bude probíhat měsíc švýcarské kuchyně a na farmářských trzích se představí švýcarské speciality," řekla mluvčí projektu Silvie Marková.

Program dále nabídne architektonickou výstavu Swiss Positions: 33 přístupů k trvale udržitelnému způsobu stavění a představí stavbu nového Gotthardského železničního tunelu. Nebudou chybět ani prezentace turistických atrakcí Švýcarska.

Za akcí s názvem Švýcarské jaro stojí švýcarské velvyslanectví v Praze. Podle velvyslance André Regliho se lidé poučí, že tato země není jen zemí sýrů, čokolád, přesného času či Viléma Tella. "V rámci Švýcarského jara představíme nejširší české veřejnosti to nejlepší ze současného Švýcarska," uvedl Regli. Více informací včetně detailního programu naleznou zájemci na internetové adrese www.svycarskejaro.cz.

Festival zahájí koncert Brněnské filharmonie pod vedením dirigenta Kaspara Zehndera, kterého milovníci vážné hudby znají zejména z doby jeho působení v roli šéfdirigenta Pražské komorní filharmonie či kvůli dirigentské spolupráci se slavnými sólisty. Zehnder zavítá vedle Prahy i do Brna a Hradce Králové.

Švýcarský skladatel Michael Jarrell je jedním z nejslavnějších tvůrců své generace. Mimo jiné je autorem mezinárodně úspěšné komorní opery Kassandra podle literární předlohy Christy Wolfové. Jeho "mluvená opera" pro herečku, orchestr a elektronické nástroje bude uvedena na Nové scéně Národního divadla. Hudební nabídku doplní koncerty komorního souboru Guarneri Trio Praha, série jazzových koncertů v klubu Jazz Dock a skupina alpských hornistů.

Pražské Divadlo Alfred ve dvoře bude hostit dvojici mimů Compagnia DUE, zástupci literární scény budou na Filozofické fakultě Karlovy Univerzity diskutovat o literární a jazykové různorodosti Švýcarska.

(red)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 7, celkem 2 hlasy.

red

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.