Tip na výlet

Zoologická zahrada Děčín

Zoologická zahrada Děčín byla otevřena na jaře roku 1949. Založena však byla již o rok dříve. Vznikla z iniciativy skupiny milovníků zvířat, kterou kolem sebe soustředil podmokelský obchodník a zoolog Ludvík Grác. Vybralo se pro ni úžasné místo v překrásném prostředí lesoparku na Pastýřské stěně, kde v letech 1919-25 provozovala podmokelská Pilzova divadelní společnost lesní divadlo.

V současné době zaujímá děčínská zoo plochu 6 hektarů. Chová přibližně 450 kusů zvířat ve více než 150 druzích. Hlavním záměrem je chov vzácných málo známých druhů, se kterými se v naší zemi jinde nesetkáme. Třebaže se od svého vzniku významně rozšířila, patří k menším, ale díky svému umístění v lesním prostředí také k nejkrásnějším zoologickým zahradám v republice. Zoo Děčín je otevřena denně, a to po celý rok. V březnu, dubnu, září a říjnu od 8 do 18, květnu až srpnu od 8 do 19 a pro listopad až únor platí návštěvní doba od 8 do 16 hodin.

Ale pozor! Za polovic se budou moci v sobotu podívat do zoo všechny ženy, které již vlastní občanský průkaz. A nemusí se bát, na věk se jich ptát rozhodně nikdo nebude. Levnější vstup je dárkem od děčínské zoologické zahrady k Mezinárodnímu dni žen. Dárek v podobě sníženého vstupného si mohou oslavenkyně užít jak při návštěvě zoo na Pastýřské stěně, tak Expozice Rajské ostrovy. A to není vše! Společně se ZUŠ Děčín je pro ženy připravena malá pozornost na pokladně zoo. Podrobnější informace na www.zoodecin.cz.

(vhk)
FOTO - Haló noviny/Jiří ZIKMUND


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6.5, celkem 2 hlasy.

(vhk)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.