První amnestijní demonstrace

Pořádná facka, kterou prostřednictvím amnestie uštědřila slušným lidem klika kolem odcházejícího prezidenta V. Klause, popudila desítky tisíc občanů k podpisu internetové petice proti tomuto bezpáteřnímu kroku.

Část z nich (zhruba stovka) se dnes v pravé poledne poprvé sešla na Klárově a při pochodu na Pražský hrad dávala hlasitě najevo svůj nesouhlas za celý národ. Padala i slova »vlastizrada« či »Klaus na hrad Mírov«. Vše zakončil zpěv české hymny před sochou T. G. Masaryka.

»Už připravujeme tištěnou petici a věříme ve stejný počet podpisů,« řekla Haló novinám jedna z mluvčích spontánního uskupení Markéta Kaňková. K dnešní sedmé hodině večerní podepsalo petici »Nesouhlasíme s Klausovou amnestií« (stále lze podepisovat zde: PETICE) zhruba 88 000 občanů.

My budeme dění kolem nově vznikajícího hnutí sledovat a podávat průběžně zprávy. Další demonstrace už se připravuje, pravděpodobně proběhne 16. ledna na Václaváku v Praze. Jakmile budeme mít potvrzen den, zpravíme vás o tom zde na našich el. stránkách, na www.publero.com. i v tištěné podobě Haló novin.

TEXT a FOTO - Haló noviny/Vlastimil HLOUPÝ


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6.1, celkem 55 hlasů.

Vlastimil HLOUPÝ

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.