Klaus mizí ze stále více zdí

Nevole s Klausovou amnestií mezi občany nadále přetrvává, možná i dokonce sílí. Každý den totiž vylézají na povrch nové případy, kterak spravedlnost ustoupila Klausově vůli. Obrazy prezidenta proto nadále předčasně mizí ze stěn.

Brány věznic už na základě prezidentovy amnestie opustilo 6312 vězňů. To se projevuje i na zvýšené kriminalitě. Policejní prezidium na svém webu uvedlo, že jen ve středu policisté řešili 12 případů, kterých se dopustili amnestovaní vězni, konkrétně devět trestných činů a tři přestupky.

Celkem tak počet deliktů propuštěných vězňů, o nichž policisté vědí, vzrostl na 113, z toho 66 trestných činů. Nelze se tedy divit, že další obce se přidávají k sundávání Klausova portrétu ze stěn.


Před dvěma dny se k protestu přidalo asi 600 obcí a měst v republice. »Pořád chodí další e-maily, už se schránka zahltila a přestalo se to počítat,« řekl starosta obce Želechovice nad Dřevnicí na Zlínsku Michal Špendlík, který je jedním z iniciátorů akce.

Podporu podle jeho slov hojně vyjadřují také občané a další instituce. »Chystáme internetovou stránku, kde by mohl každý vyjádřit svůj názor a k protestu se přidat,« uvedl starosta s tím, že by pak byl také přesnější údaj o počtu starostů, kteří se k akci připojili.

Ty nejhorší důsledky amnestie, tedy zastavení trestních stíhání za úmyslné trestné činy, včetně majetkových, zatím přitom teprve vylézají v plném rozsahu na povrch. Podle posledních zpráv například liberecký krajský soud zastavil trestní stíhání dvou bývalých manažerů Agroplastu, kteří čelili obvinění z nelegálního obchodování se zbraněmi.


Proces s Petrem Perničkou a Zbyňkem Švejnohou se vlekl přes devět let, nyní je díky prezidentské amnestii konec. Amnestie by se měla vztahovat i na bývalou herečku Reginu Rázlovou, obžalovanou už téměř před deseti lety ze zneužívání informací v obchodním styku a poškozování věřitele v kauze libereckého Skloexportu.

Částečně se amnestie zřejmě vztahuje i na muže, kteří podle obžaloby před více než 15 lety zabili taxikáře v České Lípě. Čtyři muži zapletené do usmrcení taxikáře z října 1998 původně odsoudil krajský soud už v roce 2000, Vrchní soud v Praze ale ještě téhož roku rozsudek zrušil a případ vrátil k došetření. Až do října 2011 se neuskutečnilo ani jedno stání. Obžalovaným se dařilo další jednání úspěšně blokovat.

Pražský vrchní soud již kvůli amnestii podle serveru Novinky.cz zastavil stíhání tří představitelů vytunelované společnosti H-Systém. Poškození tak prakticky ztrácejí možnost domoci se zpět svých peněz.

Jak průběžně uvádíme, na síti už od 2. ledna běží petice »Nesouhlasíme s Klausovou amnestií«. K dnešní šesté hodině večerní ji podepsalo (stále lze podepisovat zde: PETICE) úctyhodných 115 tisíc občanů. Lidé se bouří, připravují se demonstrace. První již proběhla v neděli, můžete nahlédnout: První amnestijní demonstrace.

(cik)


Zajímají-li vás další články v našem deníku, přečtěte si vše buď v tištěné podobě Haló novin (k zakoupení na stáncích), nebo v elektronické podobě na internetových stránkách www.publero.com.


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6.4, celkem 22 hlasů.

(cik)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


mayller
2013-01-11 09:06
no když on si vašek s péťou myslí a chovají se jak Hitler a
Gebls-100x opakovaná lež se stává pravdou,že jsou svrchovaní
neomylní vševládci a když se k nim přidal i spící kníže S
Kalouskem a jiní tzv.čestní-Líná Píeč aspol.tak si myslí,že ani
další volby nebudou kdyby měli všechny voliče kteří se odváží
jít volit zlikvidovat !!!Myslí si,že budou vládnout minimálně 100
dalších let.
Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.