Reklama

Vláda k sobě umí být velkorysá…

PRAHA - Vláda se včera rozhodla rozdělit mezi členy vládní Rady pro výzkum, vývoj a inovace a předsednictva Grantové a Technologické agentury odměny za rok 2010 v celkové výši téměř tří milionů korun.

V době všeobecného šetření toto rozhodnutí vyvolalo rozpaky, zvláště když členy rady jsou politici a vládní úředníci. Podle odborného mluvčího KSČM pro oblast vědy a výzkumu Miloslava Ransdorfa jde o rozhodnutí dosti necitlivé. »Raději bych viděl tyto miliony rozdělené mezi konkrétní vědce z Akademie věd. Ti se totiž již dnes potýkají s nedostatkem prostředků a navíc jim z nich právě tato vláda chce vzít do roku 2012 celou polovinu,« řekl Haló novinám Ransdorf.

Členové Rady pro výzkum, vývoj a inovace dostanou celkem 843 900 korun a její poradní orgány dalších 589 000 korun. Předsedou rady je premiér, takže odměnu obdrží šéf úřednické vlády Jan Fischer, možná i premiér Nečas.


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6.1, celkem 15 hlasů.

(ste)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama