Reklama

Po roce opět v Berlíně na Dni tisku

V pátek 27. května odpoledne jsme vyrazili na slavnosti levice – Den tisku Neues Deutschland.

Na ubytovně jsme dlouho přes půlnoc diskutovali s německými a španělskými účastníky. Umíte si jistě představit, že to bylo besedování nejen o propagačních stáncích. Kromě dotazů, jak se KSČM daří obstát v naší současné tíživé situaci, kterou nám stále více »vylepšuje« pravicová vláda, byla probírána pro nás velice zajímavá a komplikovaná otázka španělských komunistů. Tu nám zprostředkovali emigranti žijící v Německu.

V sobotu, během slavnosti, nás zájem o stánek KSČM rychle dostal do dobré kondice. Někteří lidé byli potěšeni, že jsme zde letos znovu, a přišli nás pozdravit jako milé přátele, jiní se k nám vraceli nejen pro něco k pití či zakousnutí.

Na tuto levicovou slavnost přišlo celkem 10 000 návštěvníků. Všichni si přišli na své. Besedy levicových politiků na podiu vystřídaly kapely, pěvecké soubory a skupiny různých žánrů. Diskutovali sportovci, včetně hendikepovaných. Šachoví velmistři Německa a Ruska hráli na několika šachovnicích s návštěvníky. Děti se vydováděly ve skákacím hradu, nechaly si své obličejíčky pomalovat krásnými motivy, soutěžily s klauny, točilo se kolo štěstí, prostě zábava a poučení. Konzumace nejen exotických jídel přispěla ke spokojenosti všech přítomných. Reprezentanti jednotlivých zemí ve stáncích se činili, aby uspokojili zvědavé návštěvníky. Kromě propagačních stánků Die Linke a Neus Deutschland, kterých bylo samozřejmě nejvíce, byli zastoupeni také Kubánci, Izraelci, Palestinci, Venezuelci, Italové, Iráčané, viděli jsme i stánek ze Západní Sahary. Opravdu pestrá paleta!

Pevně doufáme, že jsme dostatečně zodpověděli dotazy, týkající se současných poměrů u nás a ve straně, které fundovaně zodpovídala Marie Krejčová, předsedkyně OV KSČM Benešov, jež letos posílila náš tým. K našemu velkému překvapení nás u stánku vyhledal i Thomas Nord, předseda Die Linke a poslanec spolkového sněmu. Jistě mu přišel k chuti i český krajíc chleba se sádlem, tak jako mnoha dalším návštěvníkům.

Spokojeni, i když unaveni, jsme se v neděli v pozdním odpoledni vraceli domů. Přišlo i několik zájemců, kteří si, stejně jako loni, odnesli Haló noviny a kladenskou Svobodu a letos nově i královéhradeckého Krajánka. A ještě malá poznámka na konec - v pondělním vydání Neues Deutschland je fotografie našeho propagačního stánku dokonce na přední straně! Nyní nás čeká náročný víkend na Europacampu.

Dáša POKOROVÁ a Pavel VARVAŘOVSKÝ

Stánek KSČM v obležení

Diskuse na hlavním podiu


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6.4, celkem 17 hlasů.

Dáša POKOROVÁ, Pavel VARVAŘOVSKÝ

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.