Prezidentem Abcházie Ankvab, v Singapuru dominoval Tan

SUCHUMI/SINGAPUR - Dosavadní viceprezident Abcházie Alexandr Ankvab zvítězil v pátečních prezidentských volbách této gruzínské separatistické republiky, když získal přes polovinu odevzdaných hlasů.

Podle agentury ITAR-TASS to v sobotu oznámila volební komise. Vítězi blahopřál ruský prezident Dmitrij Medveděv, zatímco Gruzie a NATO s EU zaujaly k volbám kritické stanovisko.

Předseda komise Batal Tabagua sdělil, že pro Ankvaba hlasovalo přesně 54,86 % zúčastněných voličů. Další kandidát - premiér Sergej Šamba - dostal 21,04 % hlasů a vůdce opozice Raula Chadžimbu pak podpořilo 19,83 % hlasujících. Voleb se zúčastnilo téměř 72 % voličů!

To novým prezidentem Singapuru se stane někdejší místopředseda jeho vlády Tony Tan. Dlouhodobý politik a profesí bankéř - 71letý Tan - získal 35 % z více než dvou milionů platných hlasů. Ale vyslovilo se pro něho jen o necelých 7300 voličů více nežli pro lékaře Tan Cheng Bocka. Výsledek voleb podle AFP odráží výrazné rozdělení obyvatel městského státu. Přitom ještě při parlamentních volbách v květnu vládní Strana lidové akce (PAP) ovládla takřka celý parlament...


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6.6, celkem 5 hlasů.

redakční zpráva

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.