Reklama

Šluknov potřebuje hlavně pracovní příležitosti

PRAHA – Propracovat systém inkluzivního školství, podporujícího začlenění dětí ze sociálně slabých rodin do vzdělávacího systému, a zajistit lidem pracovní příležitosti. To jsou podle poslance Jiřího Dolejše (KSČM) věci, které by mohly pomoci vyřešit situaci na Šluknovsku.

Dolejš je přesvědčen, že kardinální problém postižených lokalit není sociální parazitismus, jak je často prezentováno, ale nedostatek práce. »Lidé s nízkým vzděláním hledají své uplatnění daleko obtížněji,« uvedl poslanec ve včerejším vysílání Studia Česko v Českém rozhlasu. Nicméně připouští, že za současnou situaci na severu Čech nenese odpovědnost pouze nynější vláda Petra Nečase (ODS). »To, že se nikdo nestará o konverzi pohraničí, je dlouhodobá záležitost. Problémy začaly už v devadesátých letech, když se v těchto regionech utlumila tradiční textilní, sklářská a chemická výroba, utlumila se těžba hnědého uhlí, a tento útlum nebyl dostatečně nahrazen,« uvedl Dolejš. Vláda by si podle něj při řešení této situace měla brát příklad ze zahraničí a soustředit se především na rozvoj inkluzivního školství a na zajištění dostatku pracovních příležitostí. »Místo toho udělá kampaň, vybere vládního zmocněnce a pak zatáhne paraple a nedělá se už nic,« dodal Dolejš.


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6.3, celkem 23 hlasů.

(jad)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama