Maršíček: Považuji rozhodnutí Ústavního soudu za chybu, jelikož příslušníci bezpečnostních sborů by podle mě měli mít právo na spravedlivou odměnu za přesčasy.

Práce zadarmo prý není proti Ústavě

Členové bezpečnostních sborů budou muset nadále sloužit ročně 150 přesčasových hodin zadarmo. Včera o tom rozhodl Ústavní soud (ÚS) s odůvodněním, že povinnost sloužit bez nároku na příplatek či náhradní volno, není proti Ústavě ČR.

Návrh na zrušení části zákona o služebním poměru, která říká, že součástí ročního příjmu každého příslušníka je také odměna za případných 150 hodin přesčasů, podalo k ÚS 45 poslanců KSČM a ČSSD.

»Považuji rozhodnutí Ústavního soudu za chybu, jelikož příslušníci bezpečnostních sborů by podle mě měli mít právo na spravedlivou odměnu za přesčasy,« konstatoval stínový ministr vnitra KSČM Zdeněk Maršíček, který je jedním ze signatářů stížnosti k ÚS.

Poslanci normu napadli, jelikož je prý v rozporu s právem zaměstnance na spravedlivou odměnu za práci. Na peníze za přesčasy či náhradní volno, totiž mají pracovníci bezpečnostních sborů na rozdíl od jiných profesí nárok až po překročení 150hodinové hranice.

Přitom 150 hodin činí téměř celou základní dobu služby připadající na jeden kalendářní měsíc. Podle soudců ale......

Celý článek naleznete buď v tištěné podobě na stáncích, nebo v elektronické podobě na internetových stránkách www.publero.com.


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6.4, celkem 37 hlasů.

(cik)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


sejkjadr
2011-11-30 22:43
ÚS již mnohokrát prokázal, že není ničím jiným než pouhým
nástrojem k obhajobě sobeckých zájmů (ale i politické msty)
vládnoucí pravice a důsledným obhájcem vlastních nemravných platů.
Řešení ? Do jednoho je vyhnat a ÚS zrušit. Parazitů živí náš
nešťastný národ víc než dost.
pavelkristian
2011-11-30 17:26
Protože nesmí stávkovat, tak se jim ještě zmrazil plat.Potom se někdo
diví, že si seženou práci bokem?
Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.