Reklama

FOTO – Haló noviny/Karel RŮŽIČKA

Jen psát a mluvit nestačí, říká polská novinářka

Minulý měsíc přijela do Prahy mladá polská novinářka Magdalena Bledowská, která pracuje v liberálně levicové revue Krytyka Polityczna (KP). Naším cílem je stát se hlasem levice v Polsku, řekla na besedě o médiích a společenské změně, jež se konala v Polském institutu.

Neškodit a neangažovat se v případných konfliktech menších levicových médií, takové je krédo revue KP. »V našem redakčním kolektivu neplatí, že ‚ty píšeš jinam, tak u nás tě nebudeme publikovat‘,« uvedla v diskusi na otázku, zdali si jednotlivá polská média působící na levicového čtenáře, nekonkurují. Problém je jinde – a je to stejné jako v ČR – o levicových alternativách a iniciativách neinformují média hlavního proudu.

Magdalena se zmínila také o jednom závažném ženském tématu. V Polsku existuje iniciativa, která usiluje...........

Tuto exkurzi naleznete na straně 4 buď v tištěné podobě na stáncích, nebo v elektronické podobě na internetových stránkách www.publero.com.

(mh)Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 4.4, celkem 7 hlasů.

(mh)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Hlasování
Postoupí čeští hokejisté ze skupiny? Celkem hlasovalo 669 čtenářů.
Reklama


Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Poštovní adresa: Haló noviny, P.B. 836, 111 21 Praha 1, telefon: 222 897 111, e-mail: halonoviny@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.