Přátelé socialistické Kuby potvrdili svou solidaritu

V sobotu 21. ledna se za účasti 130 členů uskutečnila výroční členská schůze Společnosti česko-kubánského přátelství. Jejím hlavním úkolem bylo zhodnotit po roce činnost Společnosti a jejích poboček, určit hlavní úkoly pro tento rok a zvolit nové vedení.

Zasedání se zúčastnili také chargé d‘affaires Kubánské republiky Fermín Gabriel Quiňones Sanchéz, místopředseda Ústředního výboru KSČM poslanec Stanislav Grospič, poslankyně Marta Semelová a senátor Václav Homolka.

Předseda Společnosti Ludvík Šulda ve svém vystoupení poukázal na současné postavení Kuby na mezinárodní scéně, které i nadále posiluje, a rovněž na ekonomické a sociální změny probíhající na Kubě v souvislosti s 313 reformami, které přijal VI. sjezd Komunistické strany Kuby v dubnu minulého roku.

V další části svého projevu zhodnotil práci výboru a poboček Společnosti ve vztahu k šíření pravdivých a objektivních informací o dění na Kubě a ocenil práci jejích členů, dále se věnoval problematice vydávání čtvrtletníku Venceremos, který jako jedno z mála periodik objektivně informuje o dění na Kubě a v celé Latinské Americe.

»Pětici« bude věnována výstava

V závěru pak nastínil akce chystané Společností pro tento rok, mezi které patří putovní výstava věnovaná pětici Kubánců vězněných již 13 let nespravedlivě ve Spojených státech, konání besed o aktuálním vývoji na Kubě a další. Se svou zdravicí rovněž vystoupil chargé d‘affaires Kubánské republiky, který poděkoval českým přátelům Kuby za jejich solidaritu s kubánským lidem.

Tajemník Českého výboru pro osvobození Pěti Vladimír Sedláček pak informoval o činnosti výboru a mezinárodních aktivitách za osvobození pěti kubánských hrdinů-bojovníků proti terorismu, nespravedlivě uvězněných v USA. Člen výboru Společnosti Milan Krajča seznámil účastníky s pozdravným dopisem pro partnerský Kubánský institut přátelství mezi národy.

Veřejnost je třeba nadále informovat

V následné diskusi seznámili.... ale o tom až v dokončení článku na straně 3 buď v tištěné podobě Haló novin (k zakoupení na stáncích), nebo v elektronické podobě na internetových stránkách www.publero.com.

Ludvík ŠULDA


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 5.9, celkem 18 hlasů.

Ludvík ŠULDA

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.