Jih Moravy přitahuje vědce ze světa

Druhý ročník projektu SOMOPRO k zaměstnávání vědců z celého světa na výzkumných a vývojových projektech začal v Jihomoravském kraji.

Jeho krajský fond finančně dotuje zahraniční vědce z EU, USA, Izraele, Indie a odjinud, aby měli zájem pracovat na brněnských vysokých školách ve vědeckých týmech a zapojovat se do mezinárodních programů, jako např. ve Středoevropském technologickém institutu CITEC. »Jihomoravský kraj chce programem SOMOPRO II. dosáhnout toho, aby se stal lídrem vědy výzkumu v ČR. Na novátorství proto vydává desítky milionů korun ročně. Výstupy z tohoto procesu slouží sofistikovaným oblastem průmyslu a tvorbě nových pracovních míst,« uvedl jihomoravský hejtman Michal Hašek (ČSSD). Šéf klubu jihomoravských krajských zastupitelů za KSČM Stanislav Navrkal doplnil: »Programy SOMOPRO I. a II. jsou v trvalé podpoře komunistických zastupitelů kraje, protože je to skutečně přínos vědě a výzkumu. Nejen pro jih Moravy, také pro podnikatele a pro zaměstnanost.«

 


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 5.6, celkem 5 hlasů.

(vž)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.