Reklama

Otazníky na vilou Tugendhat a společností Bytasen

Hledání způsobů, jak pomoci lidem v zoufalé sociální situaci, ale třeba i odpovědí o hospodaření společnosti Bytasen a o skutečných nákladech na rekonstrukci vily Tugendhat. To bylo programem setkání členů zastupitelstev města a městských částí Brna za KSČM před pondělním zasedáním zastupitelstva města.

Zastupitelé za KSČM chtějí lidem v zoufalé sociální situaci pomoci radou, poněvadž většinou nevědí, na jakou sociální pomoc mají právo a kde a jak o ni požádat. Tím by nemuseli hned rozšířit řady bezdomovců nebo myslet na sebevraždu. V MČ se snaží zastupitelé za KSČM přesvědčit zastupitelstva, aby využila svoji pravomoc a rozhodla temto lidem např. o snížení nájemného. Většinou ale u pravicových koalicí neuspějí.

Vyjádří se též do magistrátního periodika Metropolitan k současné výstavě »Sídliště – dobrá adresa« s výsledky šetření veřejného mínění. Na sídlištích žije třetina Brňanů, většina dotázaných je nyní s bydlením v panelácích spokojena a „bourat je jako »přežitek komunismu« chce už jen nepatrná část.

Zastupitelé chválili obnovu památky UNESCO – vily Tugendhat - do stavu z r. 1930. Dle zastupitele Daniela Boreckého však náklady nebyly oficiálních 156 mil. Kč, nýbrž neoficiálně prý 176 milionů a další sumy za revitalizaci zahrady okolo vily. Otázku proto je, zda nebyla zakázka v něčí prospěch předražená?  

Podivné hospodaření s penězi na opravy bytového fondu ve společnosti Bytasen chce otevřít na jednání předseda brněnské městské organizace KSČM a zastupitel Ladislav Býček. Připadá mu podivné, že úředníkům nevadí účtování za montáž umyvadla 720 Kč místo 120 korun nebo zbytečné proplacené prostoje.

Zastupitelé též připomenou samosprávě, že je čas obnovit zničený památník osvoboditelů od fašistické okupace – zabitých vojáků Rudé armády´v Soběšicích. Památník loni rozmetal luxusním vozem opilý řidič. Peníze na stavbu památníku z havarijního pojištění jsou na radničním odboru životního prostředí. Občané chtějí u něj pořádat pietní akt k osvobození Brna od fašismu.


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 4.7, celkem 14 hlasů.

(vž)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.