Zetor je v zisku a přibírá zaměstnance

Přední český výrobce zemědělské techniky, skupina Zetor, ohlásil za loňský rok konsolidovaný zisk před zdaněním 118 milionů Kč, což je více, než rok předtím. Výrazněji rostl v Zetoru také počet přijatých zaměstnanců.

Zetoráci pokračují ve vývoji produktů i v uspořádání společnosti, aby dobré výsledky měli také v době letošní hospodářské a odbytové krize. Společnost Zetor Tractors přibrala více než desetinu zaměstnanců na současný počet 856 lidí. Nejvíce posílila výzkum, vývoj a výrobu, což souvisí se zakázkou pro irácký trh.

Loni výrazně vzrostl vývoz do Německa, Iráku, Bulharska, Litvy i na Slovensko. Nejvíce traktorů Zetor (více než 40 %) stále míří do Polska. V příštím roce lze očekávat rostoucí význam iráckého trhu. Pozornost Zetoru se zaměří také na Alžírsko. I další africké země jako Egypt či Nigérii přitom zástupci společnosti považují za potenciálně velmi zajímavé. Zetor aktuálně usiluje také o návrat na opuštěný ukrajinský a ruský trh.

 


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6, celkem 10 hlasů.

(vž)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


proximafb
2012-03-07 19:19
Ještěže tak, když nenajde odbyt ve vyspělých světových trzích.
Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.