Info pro čtenáře

Vážení čtenáři. Přecházíme na nový web, který je na adrese https://www.ihano.cz.

Tato adresa bude stále funkční, ale už ne aktuální. Bude fungovat jen jako archiv.

Přejděte na https://www.ihano.cz.

Reklama
--> 

Drogová kriminalita vyžaduje tvrdý přístup

Česká republika se potýká s velkým problémem. Její pověstí otřásá fakt, že do sousedního Saska, ale i Bavorska, fakticky vedou drogové stezky, kterými je pašován především pervitin. Veřejnost v sousedním Německu je po právu pobouřena a žádá nápravu. Receptem ale není faktické uzavření hranic, jak navrhují politici z řad extrémní strany NPD. Tou správnou cestou je dohoda o spolupráci policistů, která byla uzavřena mezi Českou republikou a Saskem.

Policisté z obou stran hranice, kteří mají zkušenosti a znalost terénu, spojí své síly v boji s drogovým nebezpečím. V poslední době se naše pohraničí stalo, bohužel, místem, odkud proudí drogy jako smrtící vývozní artikl. V této souvislosti je správná připomínka Saska, že k vyřešení celé situace je nutné zapojit i Polsko. Proč? Protože v Polsku jsou medikamenty obsahující pseudoefedrin poskytovány v lékárnách bez lékařského předpisu. V České republice tomu tak není. Cesta je jednoduchá. Pseudoefedrin z Polska je v naší zemi využit k výrobě pervitinu, ten pak míří do Německa. Společné policejní týmy jistě přispějí k přetnutí drogových tepen. Zbývá poslední krok. Shodnout se nejen s Polskem, ale i v rámci celé Evropské unie, že léky využívané k výrobě pervitinu budou výhradně na předpis. Ta trocha byrokracie navíc je za záchranu lidských životů minimální daní.

MUDr. Eva KAŠOVÁ, kandidátka do Senátu Parlamentu ČR za KSČM, volební obvod č. 6 – Louny


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 4.2, celkem 22 hlasů.

MUDr. Eva KAŠOVÁ

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama