Reklama
--> 
Kandidáti pod lupou

Psycholog s duší rockera

Když dostal Miroslav Raindl nabídku vstoupit do velké politiky a přijmout nabídku kandidatury do Senátu Parlamentu ČR, neváhal. »Stát se politikem je prostě být tím, kdo má možnost pracovat pro své okolí, pro lidi, kteří se se mnou potkají při mé práci, nebo se jen pozdravíme na ulici,« vyznal se kandidát KSČM do Senátu ve volebním obvodu číslo 63 - Přerov.

»Narodil jsem se v roce 1953 v Jeseníku. Táta byl voják z povolání. Protože jsem z pěti sourozenců, měla s námi maminka práce nad hlavu,« vylíčil na úvod našeho povídání Miroslav Raindl.

Vystudoval Vojenskou akademii v Bratislavě a následně ji doplnil vysokoškolským vzděláním v oboru psychologie. »V současné době pracuji jako vedoucí střediska výchovné péče a dětský poradenský psycholog. Nikdy nekončící práce, která je velmi variabilní a zcela mě naplňuje, není ani tak prací, jako spíše posláním,« svěřil se.

Koníčky a libůstky

S manželkou mají nejen dva syny, ale i spoustu společných koníčků. V prvé řadě jmenuje rockovou hudbu. »Jsem velký příznivec Bruce Springsteena. Chodím na jeho koncerty, mám desky z minula i CD. Taky fandím Manic Street Preachers. I jejich koncert jsem navštívil. Mám cit pro dobrou muziku. Rád navštěvuji i koncerty ve městě.«

Mezi koníčky neopomene Miroslav Raindl jmenovat ani turistiku. »Již dlouho s manželkou jezdíme v létě po českých pohořích. Každý rok si vybereme jednu lokalitu, kde trávíme dovolenou. Ještě nám chybí Orlické hory. Čas si musím najít. Většinu času mi zabere moje práce, ale rodinu nechci zanedbávat,« tvrdí jednoznačně.

Láska k aktivnímu pohybu pochází z mládí, kdy Miroslav Raindl provozoval závodně atletiku. »Jezdil jsem po soutěžích. Později jsem přesedlal na kolo. Nyní si občas zaběhám. Je to velmi dobré pro psychickou očistu. Věřím, že aspoň to běhání mi vydrží ještě dlouho,« plánuje a jedním dechem dodává, že ho sport baví i v roli pasivního diváka. »Pečlivě jej sleduji na televizní obrazovce,« ujišťuje.

A aby byl výčet Raindlových koníčků či libůstek úplný, nezapomene jmenovat ani šálek dobrého čaje a četbu knih. »Největším naším štěstím jsou však vnuci Alex a Mark,« připojil Raindl.

A čím ho dokážou vnoučata nejvíce pobavit? »Starší Alex byl s námi na dovolené a líbí se mi, že má stejný humor jako já. Trochu ironik, trochu černého humoru. Mladší mě v současnosti velmi baví svými výrazy dvouletého dítěte. Babičku si přejmenoval na ‚Bibi‘. Je to velmi milé…«

Kuchař i kutil

Miroslav Raindl nepatří mezi ty muže, kteří nechávají veškerou starost o domácnost na své choti. »Domácí práce mi nedělají žádný problém. Jsem emancipovaný muž a myslím, že ovládám prakticky veškeré potřebné dovednosti. Rád vařím, nemám problém vyprat záclony a umýt okna,« vylíčil Raindl.

Dokonce, ač byste to u lidí pohybujících se v oblasti psychologie či humanitních věd možná nečekali, je i zdatným kutilem. »Jako každý správný chlap si celou řadu drobností opravím sám. Před časem jsem doma položil korkovou podlahu, dodělal kachličky v kuchyni. To víte, každá žena domácího kutila občas pochválí. Samozřejmě, že ne všechno zvládnu sám, a tak občas požádám o výpomoc svého bratra…«

Proč kandiduje do Senátu?

Miroslav Raindl komentuje svoji kandidaturu do Senátu tak, že pokud budeme kritizovat jen zpovzdálí, nedokážeme nic změnit. »A změna musí být taková, aby prospěla většině občanů,« uvedl Raindl. »Velmi mi záleží na naší zemi, obcích a městech a především lidech, kteří v nich žijí. V Senátu bych se rád zaměřil na zlepšení zaměstnanosti, zkvalitnění školství a koncepční řešení sociální politiky. Všichni víme, že ta vinou minulých vlád vzala notně za své. Vizitkou každého státu je, jak se umí postarat o děti, seniory a handicapované občany. Toto je kategorie lidí, která si naši pozornost určitě zaslouží,« tvrdí Raindl a na závěr dodává: »Budu se snažit usilovat o další rozvoj našeho regionu. Přerovsko, Lipnicko, Hranicko, Odersko vždy patřily k oblastem, kde průmysl a zemědělství dokázaly zajistit práci lidem, kteří pracovat chtěli. Dnes se zde nezaměstnanost pohybuje mezi 8-11 procenty, a co vnímám jako ještě smutnější, ti lidé se do této situace nedostali vlastní vinou. A to je potřeba změnit!«

Petr KOJZAR
FOTO - Miloš SKÁCEL


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 6.4, celkem 34 hlasů.

Petr KOJZAR

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


Reklama
Reklama
Podrobné hledání
--
Reklama

Reklama