Co oslavíme příště?

V neděli 24. srpna 2014 má proběhnout v Zákupech podivná akce - Den svatého Rufa. Pořadateli mají být »Lvi kulatého stolu, řád zemí Koruny české«. Má to být velkorysá celodenní akce s vystoupením řady umělců (Dáda Patrasová, Rytmus, Kabát - revival, Bandolero) a se spoustou dětských atrakcí.

Nechápu, proč se má slavit den svatého Rufa, když s tímto svátkem jsou spojena jen tragická výročí českých dějin. Rok 1278 - bitva na Moravském poli. Zrada, porážka a smrt českého krále Přemysla Otakara II. Rok 1346 - bitva u Kresčaku a smrt krále Jana Lucemburského. A rok 1526 - porážka u Moháče a smrt krále Ludvíka Jagellonského. Nejsem profesionální historik, ale když by se měl někdo oslavovat, tak by to měla být osobnost, která české země proslavila.

O pořadatelích - Lvi kulatého stolu - jsem na internetu nic nenašel. Kdo se pod tím jménem skrývá? Odkud získali prostředky na tak velkorysou akci, na kterou se mají svážet autobusy zájemce z Varnsdorfu, Rumburku, Cvikova atd.?

Na svých plakátech uvádějí jako spolupořadatele město Zákupy a státní zámek Zákupy bez jejich vědomí. Dne 13. srpna jsem se zúčastnil jednání u vedení města, kterého se zúčastnil zástupce pořadatelů, zástupce Policie ČR, kronikář města a současně předseda kulturní komise. Starosta nás seznámil se svým stanoviskem, že akci nelze zabránit, ale požaduje odstranit ze všech plakátů spoluúčast města a zámku. Policie dala pořadateli celou řadu podmínek, kterou akce musí splňovat. Rada města ještě neschválila pronájem pozemků. Čekám, jak se k tomu vyjádří. Ani kronikář města a předseda kulturní komise s akcí pod tímto názvem nesouhlasí. Proč pořadatelé budou svážet zájemce z větších měst k nám, že by u nich nebyly podmínky na akci, nebo mají v těchto městech důslednější vedení na radnici?

My, členové KSČM, s takovými akcemi nesouhlasíme, protože máme podezření, že pořadatelé jsou spojeni s některým z extremistických hnutí nebo se sudetoněmeckým landsmanšaftem.

Jan DVOŘÁK, zastupitel Zákup a kandidát KSČM do Senátu, volební obvod č. 36 - Česká Lípa


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 5.1, celkem 45 hlasů.

Jan DVOŘÁK

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


josef.nemec53
2014-08-19 22:03
že by se Duka s Vlkem plácl přes kapcu a pustil chlup na takovou
akci,,nebo si současná klika na radnici chce šplhnout před občany? tak
uvidíme co se s toho vyklube
Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.