Nespadl březnový boeing až v červenci na Ukrajině?

Náš čtenář Petr Vepřek ze Starého Města u Uherského Hradiště poslal Haló novinám zajímavý odkaz na ruský server VGILJOURNAL (vgil.ru), který se věnuje jedné z teorií, jak se z nebe zřítil k zemi malajsijský boeing nad východní Ukrajinou. Když někdo v rámci černého humoru krátce po pádu tohoto dopravního letadla na sociální sítě napsal, že se konečně našlo v Indočíně v březnu zmizelé první malajsijské letadlo, nenapadlo nás, že by na tom mohlo být byť jen procento pravdy. Když si ale spolu s Rusy dáme dohromady jedna a jedna...

Zkrátka stále aktuální nesrovnalosti ohledně pádu druhého malajsijského boeingu (Boeingu 777 200ER) vyvolávají nejneuvěřitelnější verze! Nicméně i ty mají právo na existenci.

Příběh druhého malajsijského boeingu, kterého zbytky byly nalezeny na území Novoruska, není o nic méně tajemný než ten, který se stal také letadlu společností Malaysian Airlines na jaře tohoto roku. Letadlu Boeing 777 200ER, které stále oficiálně nebylo nalezeno.

Dokonce ani všudypřítomná síla, která sleduje všechny, všechno a všude, Spojené státy americké, dosud nepodala jasnou odpověď ani na tak jednoduchou otázku jako »Čí je to raketa?« Jak správně poznamenal politolog Vitalij Treťjakov, »pokud by USA měly důkazy, že za to mohou opolčenci (míněni proruští povstalci), už by je dávno zveřejnily«.

Boeing z Indočíny se našel

A tak nabízíme možná nejneuvěřitelnější verzi červencové tragédie (nepočítáme-li účelový výmysl Kyjeva, že boeing sestřelili povstalci omylem, když mířili na ruské letadlo, aby to hodili na Majdanisty a odůvodnili tak vpád Ruské armády na Ukrajinu). Tato nejneuvěřitelnější verze (že Malajsijcům nespadly letouny dva, ale jen jeden) je totiž zcela logická. Snad s jediným ale - jednalo-li se v červenci také o pravidelnou linku, proč se žádný zájemce o tento let neozval, že ve skutečnosti neodletěla. Vědci bojující proti HIV/AIDS »na palubě« samozřejmě mohli zmizet jinak...

Zkrátka je příliš mnoho zvláštnosti v tomto příběhu. The Washington Post zveřejnil místo ztráty spojení s boeingem. V komentáři pod článkem uživatel s nikem OKFine spravedlivě poukazuje na jistou zvláštnost, že USA mají satelitní systém pro včasnou detekci přiblížení střel, které přesně určují místo odpalu rakety s odchylkou jednoho kilometru, a vyhodnocuje tuto informaci v průběhu jedné až pěti minut. Zdá se proto, že letadlo není tak docela PRAVÉ, a celá tragédie je jen divadlo, obdobně jako demolice věží WTC v New Yorku dne 11. září 2001.

Několik domněnek

V březnu bylo uneseno letadlo Malaysian Airlines, které údajně jen tak zničehonic zmizelo. Ve skutečnosti bylo přepraveno na americkou vojenskou základnu v Diego Garcia. Poté bylo přesunuto do Nizozemska. Ve »správný« den a hodinu odletělo do Malajsie. Uvnitř ale nebyli skuteční lidé, nýbrž mrtvoly. Letadlo nebylo pilotováno skutečnými piloty, ale autopilotem. Nebo samotné vzlétnutí (což je složitý postup) provedli živí piloti, kteří později skočili s padákem a dále letadlo letělo samo.

V tom »správném« místě bylo vyhozeno do vzduchu (možná i bez rakety země-vzduch, ale jen s použitím výbušniny - rukopis CIA z 11. září).

Záhada první: Všechny pasy jsou zbrusu nové, jako by čersvě vytisklé, a to prosím ve spáleném a zničeném letadle (nezapomínejme na stejnou situaci z 11. září - budovy rozdrcené na prach, ale našly se absolutně nepoškozené pasy únosců - opět rukopis CIA). To znamená, že pasy byly nastrčené.

Proruští povstalci se rozpovídali o podivném shnilém zápachu, který je cítit z dlouho mrtvých, jakoby nešlo o »čerstvé« oběti (Haló noviny o tom informovaly). Tím pádem do letadla mohly být nastrčeny něčí cizí mrtvoly, které už byly v pokročilejší fázi rozkladu.

Záhada druhá: Všimněte si, že se neobjevují žádní příbuzní žádné konkrétní osoby - údajně proto, aby je zodpovědní činitelé chránili před zvědavým tiskem. Při jakékoliv havárii letadla první, co se ukazuje v televizi, není místo havárie, ale příbuzní obětí, mnozí z nich ještě ani nestihli odjet z letiště. Nepřetržitě po dobu několika dnů divák sleduje příběhy příbuzných podrobujících se rozhovorům s psychology.

Co však vidíme v tomto případě? Od tragédie už uplynuly týdny, ale žádná světová média neukázala příbuzné oběti katastrofy. Na žádném internetovém portálu nenajdete fotky ani rozhovory s příbuznými. Nikde na internetu nenajdete žádnou hysterii ohledně tragédie, což by bylo jasným jevem v dané situaci. Nejen na nizozemských webech je absolutní ticho a chladný nezájem.

Záhada třetí: Všechny údajně zemřelé pasažéry (jména se brala podle pasů, které byly ukázány ve videu na YouTube) najdeme i na FaceBooku, ale pozor! Jejich profily vznikly v jeden stejný den (21. dubna). Nic tam od té doby však nepřidali ani nenapsali, nemají žádné přátele, odkazy na oblíbené stránky atp.

Záhada čtvrtá: Knížky, kufry a tašky byly položené odděleně, nedotčené plamenem, jako kdyby jste je právě koupili v obchodu. Z toho vyplývá, že stejně jako netknuté pasy nalezené na jedné hromadě byly nastrčené na místo až po katastrofě.

Ještě pořád máte tuto verzi za nejneuvěřitelnější? Může být, náhod se ve světě děje bezpočet. Ale co je moc, to je moc...!

(rj)


Jak hodnotíte tento článek? (1 - nejhorší, 7 - nejlepší)

Hodnocení: 5.8, celkem 125 hlasů.

(rj)

Diskuse k článku

Vážení čtenáři, chcete-li se zapojit do diskuse, prosíme vás o dodržování slušného vystupování. Příspěvky, které budou obsahovat sprosté výrazy, smažeme.


halonoviny
2014-08-26 12:15
No právě, Amíkům tehdy skočili na lep všichni. Že mají ten
Hollywood tak dokonalý a v jeskyni budou s to natočit alternativní
povrch Měsíce se vším všudy, nenapadlo ani ty nejzkušenější agenty
KGB... R. Janouch
honzikd
2014-08-23 21:24
Vynikající článek, nezbývá než gratulovat autorovi, neboť toto je
zářným důkazem toho, jak vypadá novinářská práce v podání Haló
Novin.
halonoviny
2014-08-21 19:55
Mario: A tzv. seriózní deníky zase psaly o tom, jak Američané už v
60. letech stanuli na Měsíci, jak Kennedyho (toho prvního) zastřelil
Kubánec Lee Harvey Oswald jednou puškou a podobný pohádky. Někdy bych
si proto nebyl jist, zda v tom Hromu nebylo víc pravdy, než v ČT, ČRo a
Mladý frontě Heute dohromady... R. Janouch
halonoviny
2014-08-21 19:52
O. Motl: U 11. září udělala CIA taky několik kapitálních békovin,
nad kterými zůstává rozum stát, a přece je jasný, že v tom měla
prsty... R. Janouch
mario.praha
2014-08-21 18:43
Existoval časopis Hrom. Psal články o mimozemšťanech na Měsíci,
teleportaci těl tisíce km daleko. No a jako následovníka tu máme Haló
noviny, kterým už nestačí psát ekonomické nesmysly. Přidávají k
tomu i rubriku na téma Fantasy. Soudruzi, bravo!
zlaty.zajic
2014-08-21 17:46
Tak mám už po roce 1989 dojem ,že pořekadlo," že na světě je
možné všecko "je pravdivé. Přispělo k tomu dění v ČR i
11.9.2001 v USA a nejde mě na rozum, jak mohl letecký dispečer poslat
letadlo přes oblast ,kde se válčí a jak mohl pilot letadla souhlasit s
tím, že poletí přes válečnou oblast, buďto to byl hazardér anebo
někdo s IQ tykve ?Kdyby měl průměrné IQ tak tam nepoletí a pošle
dispečera s takovým návrhen na lékařské vyšetření k psychiatrovi.
o.motl
2014-08-21 15:53
Takže někdo v březnu unese letadlo na lince MH377, schová ho na
americké základně v Indickém oceánu, v červenci do něj posadí
mrtvoly a nechá ho bouchnout nad Ukrajinou. Někam schová to druhý
letadlo, protože by Malajci těžko vysvětlovali, že jim letadlo z linky
MH17 nechybí. Přitom je tak blbej, že na místě dopadu rozhází
nepoškozený pasy a fungl nový osobní věci obětí a jejich profily na
FB založí všechny ve stejný den. Docela dobrý, co bude v rubrice
"Ze světa" k tématu v příštím vydání?
halonoviny
2014-08-21 14:43
My ale netvrdíme, že to tak bylo, dáváme to jako jednu z variant typu
Letadlo sestřelili povstalci, kteří si ho spletli s ruským letadlem,
aby tím zavdali podnět k napadení Ukrajiny Moskvou... To je ještě
větší ptákovina! A Kyjev s ní vylezl jako zcela vážnou informací!
Na druhou stranu tady je dost zvláštních ale, které nikdo nevysvětlil
(viz třeba ty neohořelé a nepočinené pasy, FaceBookové profily atp.).
A k O. Motlovi: A byla to vůbec pravidelná linka? A proč ji Ukrajinci
navedli z klasické letové dráhy nad oblast bojů?!
o.motl
2014-08-21 10:40
A místo těch mrtvol na palubě prošli odbavením na letišti v
Amsterdamu agenti CIA. Po odbavení se buď na toaletách převlékli za
letištní personál a odešli služebním vchodem, nebo nastoupili na
palubu a vyskočili padákem společně s piloty.
Reklama
Reklama

Reklama

Vydává Futura a.s., Politických vězňů 9, 111 21 Praha 1.
Telefony - ústředna: 222 897 111, sekretariát: 222 897 256.
Email: internet@halonoviny.cz, ISSN 1210-1494.